За 70 години управление, московският ботуш докара до резил известният Кьонигсберг
Братушките пак избиха рибата, демонстрирайки, че 25 години след разпада на СССР продължават да мислят и действат абсурдно по социалистически. Снимка, показваща гения на руското строителство, обикаля социалната мрежа и събира удивени погледи.
В Калинингард изникна огромен 10-етажен блок с големи тераси, но строителите и проектантите не са предвидели врати от апартаментите към тях. Така жителите на този блок са платили квадратурата на терасите, но не могат да ги ползват, ако сами не си отворят врати.
Днешният Калининград, основан от чешкия крал Отокар II и наречен в негова чест Кьонигсберг е известен със замъци и уникални сгради на Тевтонския орден и Източна Прусия.
След края на Втората световна война тази част Прусия е включена в границите на СССР и коренното немско население напука този регион. През 1946 г., след завладяването му от руснаците, градът е наречен на името на комунистическия функционер Михаил Калинин.
Абсурдният блок, без врати към терасите е поредното доказателство за „плодотворното“ 70-годишно влияние на СССР и Русия.
Търсете по книжарниците забележителната книга на философа Ангел Грънчаров ИЗВОРИТЕ НА ЖИВОТА: вечното в класическата и модерната философия, изд. ИЗТОК-ЗАПАД, февр. 2009 г., 520 стр. Книгата ИЗВОРИТЕ НА ЖИВОТА, външно погледнато, е систематичен курс по философия, в който обаче твърде експресивно се тълкуват и вечните въпроси, вълнуващи човешките същества на тази земя. Подобна форма, именно курс лекции по философия, осигурява на автора така потребната живост, непосредственост и свобода в общуването със съзнанието на читателя. През цялото време той се стреми да бъде близо и да не изневерява на ония неизбежни сърдечни трепети, благодарение на които човекът става човек – и личност, разбира се. Опитва се да приобщава съзнанието на читателя към така вълнуващата мисловност на непреходното, която именно е истинското богатство на човека.
3 коментара:
"След края на Втората световна война тази част Прусия е включена в границите на СССР и коренното немско население напука този регион. През 1946 г., след завладяването му от руснаците, градът е наречен на името на комунистическия функционер Михаил Калинин."
Малко ограмотяване не е излишно.
Източна Прусия, и Кьонингсберг в т.ч., влиза в състава на Руската империя в резултат на победите на доблестната руска армия през Седемгодишната война. Това нещо се случва в средата на 18 в. по времето на императрица Елисавета Петровна. Доблестните руски гренадири, водени от генералите Апраксин, Салтиков и Румянцев побеждават армията на Фридрих Втори - считана в това време за непобедима. В резултат на Седемгодишната война Руската Империя повишава своя авторитет като първостепенен фактор в политическите дела на Европа.
През Седемгодишната война , на Западното полукълбо се води друг театър на военните действия - американския. И в резултат на тази война младата държава САЩ придобива и включва в състава си още няколко щата. Именно тогава САЩ се утвърждават като първостепенна сила на американския континет.
Искаш да кажеш, че Кьонигсберг (Източна Прусия) е "изконна руска територия"? :-) Тази ли ти е мисълта? :-)
Не. Изброил съм няколко леснопроверими исторически факти.
Изводът от тях си е твой.
Публикуване на коментар