Представена публикация

За всички, които се интересуват от моите коментари, беседи и от дискусиите, в които участвам!

Съобщавам, че всеки, който иска да следи моите всекидневни коментари и анализи, може да го прави като посещава редовно моята страница във фе...

сряда, 7 октомври 2015 г.

Хората с психични разстройства у нас са над 1 милион




"Психично здраве с достойнство" е мотото на тазгодишната кампания на Световната здравна организация по повод Международния ден на психичното здраве - 10 октомври.

Оказва се, че психичните разстройства не са толкова редки, поясни пред БНР професор Вихра Миланова, национален консултант по психиатрия и началник на психиатричната клиниката на УМБАЛ "Александровска“, където през деня ще се проведе среща с писателя Георги Господинов, защото специалистите, работещи в здравното заведение, смятат, че и думите лекуват.

За около 20% от населението може да се каже, че има някакъв проблем, т.е. хората с психични разстройства са над 1 млн., заяви тя.

Професор Миланова обясни, че освен самите пациенти, потърпевши са и близките на болните, и техните семейства, но един от най-големите проблеми на хората с психични заболявания е отношението на обществото към тях.

"Не е случайно мотото на Световния ден на психичното здраве, защото хиляди хора с психични заболявания както в България, така и по света, са с ограничение в техните човешки права. Те са до голяма степен дискриминирани поради своята болест. (Прочети ДО КРАЯ)

Търсете по книжарниците книгата на философа Ангел Грънчаров БЪЛГАРСКАТА ДУША И СЪДБА (с подзаглавие Идеи към нашата философия на живота, историята и съвременността), , 12.00 лв., изд. ИЗТОК-ЗАПАД, 2007 г., разм. 20/14 см., мека подвързия, ISBN 978-954-321-375-7, 354 стр. Книгата е новаторски опит за по-цялостно представяне и описание на битуващите в нашето съзнание исторически и "народопсихологични" комплекси, които определят и нашите реакции спрямо съвременните реалности на живота ни. Авторът търси смисъла, който се крие в случващото се с нас самите, изхождайки от предпоставката, че ясното съзнание за това какви сме като индивиди и като нация е основа на така необходимата ни промяна към по-добро. А този е залогът за бъдещия ни просперитет.

Няма коментари: