Голямо беззаконие и страшна простотия се възцариха на власт благодарение на страхливите, на малодушните, на немислещите българи! Не виждам изход - чак дотам сме я докарали...
Думи на г-жа Мария Василева, пенсионирана учителка по френски език, позволих си лекичко да допълня думите й... но смисълът е същият, аз също мисля като нея.
Angel Angelov: Има изход и както казах преди време, ше трябват силови мерки. Съжалявам така стоят нещата.
Ангел Грънчаров: Angel Angelov, аз пък съм привърженик на принципа "Насила хубост не става!" и по тази причина залагам на промяната в душите, в съзнанията - в момента в който достигнем едно критично мнозинство от хора, разбиращи що е свобода, тогава мигновено ситуацията ще се промени към добро. Нужно е обучение, ново образование, духовни въздействия върху душите - този според мен е верният подход!
Angel Angelov: Ангел Грънчаров, понеже не знам дали ще се случи това, виждам само тоя изход като единствена алтернатива, въпреки че не е нужно да харесвам насилието като начин за решение на какъвто и да е проблем. Но е единствения работещ.
Ангел Грънчаров: Angel Angelov, у нас така се мисли: нещата да стават силово. Но този работещ подход до добро не води. И без промяна в съзнанията нещата скоро пак ще бъдат опорочени. Нужно е да работим да се породи истинско демократично и гражданско съзнание у колкото се може повече българи. вярно, това не е лесно, иска се време, но пък нещата стават тогава истински. Набързо (по революционен път) не могат да станат дълготрайни и същностни промени.
ЗАБЕЛЕЖКА: Дискусията продължава ЕТО ТУК - заповядайте, включете се!
Освен това аз, Ангел Грънчаров, се чувствам длъжен отново да ви напомня, че нашият „български“ Картаген е крайно време да бъде разрушен…
Търсете по книжарниците забележителната книга на философа Ангел Грънчаров ИЗВОРИТЕ НА ЖИВОТА: вечното в класическата и модерната философия, изд. ИЗТОК-ЗАПАД, февр. 2009 г., 520 стр. Книгата ИЗВОРИТЕ НА ЖИВОТА, външно погледнато, е систематичен курс по философия, в който обаче твърде експресивно се тълкуват и вечните въпроси, вълнуващи човешките същества на тази земя. Подобна форма, именно курс лекции по философия, осигурява на автора така потребната живост, непосредственост и свобода в общуването със съзнанието на читателя. През цялото време той се стреми да бъде близо и да не изневерява на ония неизбежни сърдечни трепети, благодарение на които човекът става човек – и личност, разбира се. Опитва се да приобщава съзнанието на читателя към така вълнуващата мисловност на непреходното, която именно е истинското богатство на човека.
Няма коментари:
Публикуване на коментар