Представена публикация

За всички, които се интересуват от моите коментари, беседи и от дискусиите, в които участвам!

Съобщавам, че всеки, който иска да следи моите всекидневни коментари и анализи, може да го прави като посещава редовно моята страница във фе...

сряда, 17 януари 2018 г.

Какво ще стане ако социализмът (държавата) се оттегли и от многострадалното и непрокопсало българско образование и училище?



Държавата командваше икономиката - в резултат възникна най-непроизводителната и губеща икономика в света. Държавата (социализмът) се махна от икономиката и почна икономически възход и разцвет. (Примерно сега виждате ли какви хубави жилищни сгради се строят: вече отдавна няма кошмарната жилищна криза, завещана ни от социализма!)

Държавата владееше ценообразуването и "социалистическата търговия" - и в резултат магазините бяха съвсем празни и самотни. (Като се появеше някаква стока, мигом се появяваше и опашка!) Махна се държавата от търговията - и магазините мигновено се напълниха със стоки (нали си спомняте първата реформа на тъй омразния ви Костов още в далечната 1991 г.?)

Държавата владееше книгоиздаването. Нямаше хубави книги, а се издаваха купища никому непотребни боклуци, примерно съчиненията на Маркс, Енгелс, Ленин, Брежнев, Живков и пр.). Махна се държавата от книгоиздаването - сега се радваме на такова изобилие от най-хубави книги, каквото никога не сме и сънували даже!

В днешно време единствената сфера, която е под пълния контрол (хегемония) на държавата и държавните чиновници е образователната. Образованието у нас е долнокачествено до степен, че вече не може да се нарече образование, то е НЕобразование (и НЕвъзпитание: култивира простащина, ражда немислещи дебили и простаци!). Трябва ли да ви казвам какво ще стане с образователната сфера ако социализмът (държавата) се оттегли и от многострадалното и непрокопсало българско образование и училище?

Освен това аз, Ангел Грънчаров, се чувствам длъжен отново да ви напомня, че нашият "български" (т.е. мутро-ченгесарски и кагебистко-руско-путински) Картаген е крайно време да бъде разрушен...

Търсете по книжарниците забележителната книга на философа Ангел Грънчаров Преследване на времето: Изкуството на свободата, . изд A & G, 2003 г., разм. 21,5 / 14,5 см, мека подвързия, ISBN 954-8945-88-6, 280 стр, 8.00 лв... Книгата говори за "нещо", което е близко на всеки един от нас: времето. Тя се опитва да ни насочи към чисто човешкото в него, към неговата ценност за човека. Това, че времето не ни е чуждо и ни изглежда "добре познато", съвсем не означава, че го разбираме. Нашето предварително познание за времето не навлиза в неговите дълбини, а само докосва повърхността, най-бледата му външност. Съзнанието за време го приема за факт, с който трябва да се "съобразяваме", но не отива по-нататък и не се задълбочава в неговата тайна. Когато обаче ни запитат А що е време? почти нищо не можем да кажем: мълчанието е нашият отговор. Тази необичайна и изненадващо понятна философска книга "поглежда" в скритото "зад" мълчанието ни - за времето, живота, свободата.

2 коментара:

Анонимен каза...

Така е, правилно е...

Анонимен каза...

Е да сега вече навсякъде имаме банани и вече имаме възможността да си купуваме по един банан или по резен диня! Наистина - много големи възможности ни предоставя сега управлението. Да не говорим за книжната продукция, която се разпространява без опашка И когато стойностните книги струват всяка повече от сто банана, но пък тези дето могат да си купят сто банана, не търсят такива книги... Те са на нивото най-много на комиксите!

Жак Асса