Представена публикация

За всички, които се интересуват от моите коментари, беседи и от дискусиите, в които участвам!

Съобщавам, че всеки, който иска да следи моите всекидневни коментари и анализи, може да го прави като посещава редовно моята страница във фе...

сряда, 6 май 2020 г.

Моя милост в одаянията на древен грък...






Освен това смятам, че нашият "Картаген" - масовото българско безразличие спрямо истината и свободата! - е крайно време да бъде разрушен...

Търсете по книжарниците забележителната книга на философа Ангел Грънчаров Преследване на времето: Изкуството на свободата, . изд. A & G, 2003 г., разм. 21,5 / 14,5 см, мека подвързия, ISBN 954-8945-88-6, 280 стр, 8.00 лв... Книгата говори за "нещо", което е близко на всеки един от нас: времето. Тя се опитва да ни насочи към чисто човешкото в него, към неговата ценност за човека. Това, че времето не ни е чуждо и ни изглежда "добре познато", съвсем не означава, че го разбираме. Нашето предварително познание за времето не навлиза в неговите дълбини, а само докосва повърхността, най-бледата му външност. Съзнанието за време го приема за факт, с който трябва да се "съобразяваме", но не отива по-нататък и не се задълбочава в неговата тайна. Когато обаче ни запитат А що е време? почти нищо не можем да кажем: мълчанието е нашият отговор. Тази необичайна и изненадващо понятна философска книга "поглежда" в скритото "зад" мълчанието ни - за времето, живота, свободата.

17 коментара:

Анонимен каза...

Чудесно изглежате, подчертава се духовното излъчване, което е свойствено за Вас!
Lily Boyanov

Анонимен каза...

Браво, в този си автентичен вид на древен философ може би е добре да водите телевизионното предаване.

Анонимен каза...

Прекрасен костюм за На Агората.

Анонимен каза...

Повече ще ти подхожда усмирителна риза, ще ти отговаря на характера и интелекта!

Ангел Грънчаров каза...

Другарко, а ако ме видите в ковчег най-после ще улегне ли омразата Ви към мен?! Или и тогава ще продължите все така да ме мразите?

Анонимен каза...

Няма как да се отрече, че има едно антично-сократическо философско излъчване, което във всекидневно облекло не е толкова изразено, но също присъства.

Анонимен каза...

Полугол старец. Гнус.

Ангел Грънчаров каза...

Другарко, а Вие специално ще бъдете вечно млада, тъй ли? Откъде се уредихте с еликсира на вечната младост?

Анонимен каза...

И аз не съм млада, но не се показвам наметната в съдрано, мръсно перде, гледайки като избягал пациент на гериатрията.

Ангел Грънчаров каза...

Да де, Вие се криете, но възниква логичния въпрос защо го правите? Може би го правите защото ако се покажете, че иглеждате като пациентка на психиатрията, която даже и не може да избяга оттам?! :-)

Ангел Грънчаров каза...

Оставете пердето ми (то е шарено, а не мръсно!), на се съсредоточим въпху главното. Да де, Вие се криете, но възниква логичния въпрос защо го правите? Може би го правите защото ако се покажете, че изглеждате като пациентка на психиатрията, която е дотам зле, че даже и не може да избяга оттам?! :-)

Анонимен каза...

Какви злобни и завистливи хора! Вместо да се гордеят, че на нашата изстрадала земя се раждат чеда с душевна и мисловна нагласа, която е свойствена за останалите в историята мислители и други знаменити люде. Така разхищаваме най-ценният дар, за който други нации биха мечтали!

Анонимен каза...

Лице, което излъчва изтънчен аристократизъм, а очите изпълнени с мисли – това са неща, правещи дълбоко впечатление, независимо от облеклото...

Анонимен каза...

Изтънчен кретенизъм. :-)

Анонимен каза...

Убедихте ни, че притежавате класическа осанка, остава да добавите повече автентичност в облеклото, може би нещо такова:
Хитонът (χιτών, hiton) е класическа дреха за гърците от времето на Архаичния период до края на Елинистичния период (320–30 год. пр.Хp.). Той се носел както от мъже, така и от жени. Представлява парче плат от лен или вълна, което се драпирало по разнообразен начин и се прикрепял на рамото с декоративни игли, наречени фибули (fibulae). Около кръста се пристягал с колан. Дължината му е различна според периода и предназначението му. При мъжете през Архаичния период е дълъг, след това започва да се скъсява и стига до коленете. Жените винаги са носели дълги го глезените хитони.
Popov

Анонимен каза...

https://www.academia.edu/9878477/%D0%91%D0%B5%D0%BB%D1%8C%D0%BE%D1%82%D0%BE_%D0%B2_%D0%A1%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F_%D0%B7%D0%B0%D0%B2%D0%B5%D1%82_%D0%B8_%D0%B2_%D0%94%D1%80%D0%B5%D0%B2%D0%BD%D0%B0_%D0%93%D1%8A%D1%80%D1%86%D0%B8%D1%8F_II?auto=download

Анонимен каза...

https://edu.uni-sz.bg/book/6.FTT_Istoria%20na%20kostuma%20i%20modata-ZlKazlatcheva-ZhIlieva/moit-3.html