Представена публикация

За всички, които се интересуват от моите коментари, беседи и от дискусиите, в които участвам!

Съобщавам, че всеки, който иска да следи моите всекидневни коментари и анализи, може да го прави като посещава редовно моята страница във фе...

неделя, 17 ноември 2024 г.

Прости ли са американците, че работят много? Или сме прости ние, дето само лъжем, че работим?

Дензъл Уошингтън загатна, че може да се оттегли от актьорството след четири  десетилетия в Холивуд - Mediamall

Alex Petkov: 

"Вашата работа не е вашият живот. Това е просто работа. Ще обясня какво имам предвид: 

1. Фирмата за която работите не е вашето семейство. Целта на фирмата е - Финансовата печалба и тя не е отговорна за личното ви благосъстояние. 

2. Вашите колеги не са ваши приятели. Имайте предвид, че хората имат свои собствени интереси и мотиви. 

3. Ако ви се случи нещо лошо, лесно може да бъдете заменени. 

4. Спрете да вярвате на фирмената пропаганда. Тя има за цел да промие мозъкът ви и да ви мотивира за по усърдна работа, често безплатна в полза на фирмата. 

5. Ходете на работа, вършете си работата, получете достойно заплащане и се приберете у дома. Това е просто работа. 

Не забравяйте, че в живота има много по-важни неща от кариерата, например - семейството."  

Дензъл Уошингтън

МОЯТ КОМЕНТАР: Да се работи с увлечение и да се влага душа в работата е чудесно, но наистина работата и кариерата не са най-важното, това трябва да го разберат най-вече кариеристите, а такива у нас бол, не е като да нямаме. Но най-лошото е, че у нас масово се стремят да се наместят на място, което не заслужават, измествайки ония, които са по-способни, които именно заслужават даденото място; по тази причина, действайки по лозунга "Чрез нахалство чрез прогрес!", у Нашенско истински способните хора обикновено са в немилост, а на възлови (ръководни) позиции се наместват предимно посредствени и некадърници, което е една от причините да не сме в цветущо състояние.
Работата и животът извън нея са едно цялостно жизнено дело на индивида и не бива да се противопоставят - и да се осмиват онези от нас, които сме свикнали да работим със себеотдаване и съвестно (заради което, за награда, ни уволняват и наказват, щото у нас е важно да се подмазваш на шефа, а не да работиш истински!), а не да имитираме, че работим (най-страшно е това, че голяма част от учителите, по моите наблюдения, правят точно това!).
Да, в Америка яко се работи, американците са прагматици, гонят успеха и знаят, че той се постига с много работа, ум и творчество, вярно, там не си губят времето, знаят, че времето е... пари; такава е американската философия на живота и затова Америка е това, което е.
А ний пък, поради "много ум" и най-вече инатлък да приемем живота какъв той е, сме затънали в тарикатлъци и затова се напъваме само в едно: да лъжем, че работим, че сме най-работливи и пр., подливайки вода на по-способните от нас.
И много други неща могат да се кажат, но да спра дотук. Темата е добра.

   


ПОДКРЕПА: Become a Patron!

Освен това смятам, че нашият "Картаген" - масовото българско безразличие спрямо истината и свободата! - е крайно време да бъде разрушен...







Търсете по книжарниците книгата на философа Ангел Грънчаров БЪЛГАРСКАТА ДУША И СЪДБА (с подзаглавие Идеи към нашата философия на живота, историята и съвременността), 12.00 лв., изд. ИЗТОК-ЗАПАД, 2007 г., разм. 20/14 см., мека подвързия, ISBN 978-954-321-375-7, 354 стр. Книгата е новаторски опит за по-цялостно представяне и описание на битуващите в нашето съзнание исторически и "народопсихологични" комплекси, които определят и нашите реакции спрямо съвременните реалности на живота ни. Авторът търси смисъла, който се крие в случващото се с нас самите, изхождайки от предпоставката, че ясното съзнание за това какви сме като индивиди и като нация е основа на така необходимата ни промяна към по-добро. А този е залогът за бъдещия ни просперитет.

Няма коментари: