Представена публикация

За всички, които се интересуват от моите коментари, беседи и от дискусиите, в които участвам!

Съобщавам, че всеки, който иска да следи моите всекидневни коментари и анализи, може да го прави като посещава редовно моята страница във фе...

понеделник, 18 юни 2012 г.

Да се надяваме, в един момент медийното затъмнение около списание ИДЕИ ще бъде разсеяно и надмогнато

Публикувам по-долу кратко съобщение, написано от млад човек (съавтора на статията Матурите – между "здравия разум" и "позволеното безумие”), на когото по негова поръчка изпратих всички досега излезли броеве на списание ИДЕИ, а след него помествам също така и моя отговор; правя го, защото ми струва, че е важно да се знае как списание ИДЕИ е било възприето в едно първоначално възприятие; ето какво пише този, ако мога да се изразя така, "новоспечелен" читател - пък и автор, защо не, знае ли се?! - на списанието:

Господин Грънчаров, получих списанията, както и помагалото - и трябва да кажа, че след разглеждането им съм просто във възторг! Подбрали сте наистина интересни неща, опитвате се да полуляризирате философската традиция по достоен за похвала начин.

Искрено се надявам списанието да получи медийното внимание в най-скоро време - защото го заслужава!

Георги Стоянов

Здравейте, господин Стоянов,

Благодаря Ви много, за мен това, което пишете, е изключително важно; чудесно е, че Вашето впечатление за списание ИДЕИ е положително! Радвам се, че сте го възприели по този начин. Да се надяваме, че във Ваше лице списание ИДЕИ е намерило един истински приятел. (ОЩЕ >>>)


Търсете по книжарниците забележителната книга на философа Ангел Грънчаров ПРЕСЛЕДВАНЕ НА ВРЕМЕТО: Изкуството на свободата, изд. A&G, 2003 г., разм. 21,5/14,5 см., мека подвързия, ISBN 954-8945-88-6, 280 стр., 8.00 лв. Книгата говори за “нещо”, което е близко на всеки един от нас: времето. Тя се опитва да ни насочи към чисто човешкото в него, към неговата ценност за човека. Това, че времето не ни е чуждо и ни изглежда “добре познато”, съвсем не означава, че го разбираме. Нашето предварително познание за времето не навлиза в неговите дълбини, а само докосва повърхността, най-бледата му външност. Съзнанието за време го приема за факт, с който трябва да се “съобразяваме”, но не отива по-нататък и не се задълбочава в неговата тайна. Когато обаче ни запитат А що е време?, почти нищо не можем да кажем: мълчанието е нашият отговор. Тази необичайна и изненадващо понятна философска книга “поглежда” в скритото “зад” мълчанието ни – за времето, живота, свободата.

Няма коментари: