Представена публикация

За всички, които се интересуват от моите коментари, беседи и от дискусиите, в които участвам!

Съобщавам, че всеки, който иска да следи моите всекидневни коментари и анализи, може да го прави като посещава редовно моята страница във фе...

събота, 29 юни 2013 г.

И чуковете, и сърповете, и петолъчките да си вдигат, също така да не си забравят и Паметника на Съветската армия-поробителка!



И чуковете, и сърповете, и петолъчките да си вдигат, също така да не си забравят и Паметника на Съветската армия-поробителка - и него да си завлекат в Русия!

Търсете по книжарниците забележителната книга на философа Ангел Грънчаров ИЗВОРИТЕ НА ЖИВОТА: вечното в класическата и модерната философия, изд. ИЗТОК-ЗАПАД, февр. 2009 г., 520 стр. Книгата ИЗВОРИТЕ НА ЖИВОТА, външно погледнато, е систематичен курс по философия, в който обаче твърде експресивно се тълкуват и вечните въпроси, вълнуващи човешките същества на тази земя. Подобна форма, именно курс лекции по философия, осигурява на автора така потребната живост, непосредственост и свобода в общуването със съзнанието на читателя. През цялото време той се стреми да бъде близо и да не изневерява на ония неизбежни сърдечни трепети, благодарение на които човекът става човек – и личност, разбира се. Опитва се да приобщава съзнанието на читателя към така вълнуващата мисловност на непреходното, която именно е истинското богатство на човека.

3 коментара:

Bacho Кольо каза...

Също така да не с забравяме "и Паметника на Съветската армия"- освободителка на Европа. Векове наред ще се издига на мястото, на което го издигнаха нашите признателни бащи и деди.
Редом с легендарния Альоша - един от символите на древния и млад Пловдив.

Ангел Грънчаров каза...

Да, "освободителка" - така зоват тази армия ония, които хал-хабер си нямат що е това свобода...

Ангел Грънчаров каза...

И тая "армия-освободителка" така "освободи" Източна Европа, че горките източно-европейци (поляци, чехи, унгарци, естонци и пр.) се видяха в чудо как да се освободят от "освободителите" си... постигнаха го едва след 1989 г.