Представена публикация

За всички, които се интересуват от моите коментари, беседи и от дискусиите, в които участвам!

Съобщавам, че всеки, който иска да следи моите всекидневни коментари и анализи, може да го прави като посещава редовно моята страница във фе...

събота, 3 август 2013 г.

Обществените реакции по повод директорските своеволия в ПГЕЕ-Пловдив

Публикацията във в-к МАРИЦА със заглавие Директорка сменя длъжността на учител и го уволнява подбуди общественото мнение в Пловдив и породи много коментари; твърде интересна и показателна за състоянието на духовете е обществената реакция по повод този фрапантен случай, поради което ми се струва, че не е зле да се даде по-голяма гласност на тия многозначителни обществени реакции; повечето от коментаторите са, изглежда, ученици от ПГЕЕ, млади хора, завършили преди време "ТЕТ-Ленин" и пр. С оглед да се разберат тези наистина показателни реакции и настроения си позволявам да публикувам в своя блог тия коментари; един вид ми се ще да ги запазя за историята - историята на битуващите в наше време нрави; за мен като изследовател това е твърде интересно, показателно и значимо.

Искам да призная, че си позволих на места да приложа "цензура" - там, където дадени коментатори си позволяваха да употребяват грозни, обидни за достойнството на дадени личности думи и квалификации, на мен ми се наложи, за да запазя благоприличието, да изтрия тия думи, поставяйки многоточие (който иска да види каква е оригиналната дума, да я подири в първоизточника, в самите коментари във в-к МАРИЦА. Ето какво се получи в крайна сметка: (ОЩЕ >>>)

Търсете по книжарниците книгата на философа Ангел Грънчаров БЪЛГАРСКАТА ДУША И СЪДБА (с подзаглавие Идеи към нашата философия на живота, историята и съвременността), , 12.00 лв., изд. ИЗТОК-ЗАПАД, 2007 г., разм. 20/14 см., мека подвързия, ISBN 978-954-321-375-7, 354 стр. Книгата е новаторски опит за по-цялостно представяне и описание на битуващите в нашето съзнание исторически и "народопсихологични" комплекси, които определят и нашите реакции спрямо съвременните реалности на живота ни.  Авторът търси смисъла, който се крие в случващото се с нас самите, изхождайки от предпоставката, че ясното съзнание за това какви сме като индивиди и като нация е основа на така необходимата ни промяна към по-добро. А този е залогът за бъдещия ни просперитет.

Няма коментари: