Angel Naydenov, фен на Руската империя - главен враг на България, сиреч, мой политически приятел по тази линия, е написал твърде уместната реплика Кремъл никога не спи! по повод публикация под заглавие Нов протест срещу добива на шистов газ, в която финансирани от Кремъл "зелени" (с червена сърцевина, подобно на дините) щели да протестират за да защитят по възможно най-бляскав начин руските интереси по отношение на България; ето какво четем там между другото:
В трите най-големи града на страната днес ще се проведат паралелни протести срещу проучванията и добива на шистов, въглищен и тайт газ...
Искането на протестиращите е за реални законодателни, административни и технологични мерки за прилагане на приетата през 2012 г. безсрочна Забрана за използване на технологията хидравлично разбиване на територията и акваторията на страната, посочват организаторите - Инициативен комитет “За Чиста България”-Варна.
„С протестите целим да информиране всички българи, че добивът на въглищния газ, тайт газ, шистов газ, газови хидранти в Черно море и подземната въглищна газификация са неотменно обвързани с фракинг. Това означава, че разрешенията за проучване и добив на тези изкопаеми горива са в директен разрез с действащия в момента мораториум. С други думи, имаме забрана на хартия, а държавата е първата, която я нарушава”, се посочва в позиция на “За Чиста България” - Варна.
Търсете по книжарниците забележителната книга на философа Ангел Грънчаров ПРЕСЛЕДВАНЕ НА ВРЕМЕТО: Изкуството на свободата, изд. A&G, 2003 г., разм. 21,5/14,5 см., мека подвързия, ISBN 954-8945-88-6, 280 стр., 8.00 лв. Книгата говори за “нещо”, което е близко на всеки един от нас: времето. Тя се опитва да ни насочи към чисто човешкото в него, към неговата ценност за човека. Това, че времето не ни е чуждо и ни изглежда “добре познато”, съвсем не означава, че го разбираме. Нашето предварително познание за времето не навлиза в неговите дълбини, а само докосва повърхността, най-бледата му външност. Съзнанието за време го приема за факт, с който трябва да се “съобразяваме”, но не отива по-нататък и не се задълбочава в неговата тайна. Когато обаче ни запитат А що е време?, почти нищо не можем да кажем: мълчанието е нашият отговор. Тази необичайна и изненадващо понятна философска книга “поглежда” в скритото “зад” мълчанието ни – за времето, живота, свободата.
1 коментар:
Грънч ето че ти идеално се вместваш в представата за идеално лошия учител! :))))
Публикуване на коментар