Представена публикация

За всички, които се интересуват от моите коментари, беседи и от дискусиите, в които участвам!

Съобщавам, че всеки, който иска да следи моите всекидневни коментари и анализи, може да го прави като посещава редовно моята страница във фе...

четвъртък, 18 юни 2015 г.

Номинираха Иван Костов за шеф на БНБ!



ДСБ номинира Иван Костов за шеф на БНБ. (Dimitar Stoyanov)

КРАТЪК МОЙ КОМЕНТАР: Чудесна идея! Ако това се е сетил да направи Радан Кънев, то ще опрости голяма част от грешките му. Костов заслужава да стане шеф на Народната банка, та поне един наистина кадърен и разбиращ икономист да има в екипа, ръководещ многострадалната ни държавица.

Търсете по книжарниците книгата на философа Ангел Грънчаров СТРАСТИТЕ И БЕСОВЕТЕ БЪЛГАРСКИ (с подзаглавие Кратка психологическа история на съвременна България), изд. ИЗТОК-ЗАПАД, 2008 г., 320 стр. Хронология и феноменология на случилото се след 1989 година, както и вникване във факторите, които определят нашата национална съдба. Книга за нашите лутания по пътищата на свободата, за раждането и пътя на младата българска демокрация, за това какви сме ние, съвременните българи, книга за пропилените ни шансове и за покрусените ни надежди. Но това е една въпреки всичко оптимистична книга, която ни казва, че от нас, гражданите, зависи всичко: ако сме мизерни духом, няма как и да не живеем в бедност. От нашите ценности зависи съществуването, живота ни. Духовната безпътица поражда историческите, пък и сегашните ни нещастия. А растежът на нашите сили - и като индивиди, и като нация - тръгва от освобождаването на съзнанията ни от ония коварни скрупули и дефекти, заради които толкова сме си патили - и за които сме платили тежка цена.

3 коментара:

Анонимен каза...

Мафията никога няма да го допусне това. В банките има едни 30 милиарда лева спестявания на българите, които трябва да бъдат окрадени.

Анонимен каза...

Това е хубаво и Костов го заслужава, но заглавието е проблематично. С ужас наблюдавам как невъзможни езикови форми придобиват гражданственост дори в сериозните медии особено след 1989, което става отчасти нарочно и някой от тях вече никому не правят впечатление. Няма „номинираха“ или „даваме“, „правят“ и т.н. – кои са те? Правилно е културно е да се каже „номиниран бе(ше)“.

Анонимен каза...

Боже, само това НЕ !!!!!