Образование по нестандартен начин. Къде в Пловдив може да го видим? Източник: News.Plovdiv24.bg
В дни на брожения и скандали в образованието, заради отпадането на знакови произведения от учебниците, едно пловдивско училище дава пример, как с желание децата могат да бъдат обучавани и възпитавани правилно.
Учебен час, изпълнен с добро настроение, спокойствие и много знания. Така протичат занятията в ОУ "Райна Княгиня" в Пловдив.
Директорката на учебното заведение - Мария Гайдарова, разказа пред Plovdiv24.bg, че часовете в школото протичат по иновативен начин. Най-малкото чиновете не са подредени в редици, а на групи и децата работят по групи.
"Променихме средата, в която се обучават нашите ученици. Променихме я, за да бъде по-безопасна и да стимулира тяхната креативност и тяхното желание да идват на училище, да бъдат активни по време на час, а също така и с по-голяма лекота да усвояват необходимите знания и умения", уточни Гайдарова.
Освен това в учебните часове в училището се използва и мултимедия в подкрепа на работата на преподавателите.
"Залагаме и на иновативни методи на преподаване, които включват проектно ориентиран подход към децата, екипна работа, правила, които самите деца изработват", допълва още директорът на ОУ "Райна Княгиня". (Прочети ДО КРАЯ, виж непременно и ВИДЕОТО)
Търсете по книжарниците книгата на философа Ангел Грънчаров БЪЛГАРСКАТА ДУША И СЪДБА (с подзаглавие Идеи към нашата философия на живота, историята и съвременността), , 12.00 лв., изд. ИЗТОК-ЗАПАД, 2007 г., разм. 20/14 см., мека подвързия, ISBN 978-954-321-375-7, 354 стр. Книгата е новаторски опит за по-цялостно представяне и описание на битуващите в нашето съзнание исторически и "народопсихологични" комплекси, които определят и нашите реакции спрямо съвременните реалности на живота ни. Авторът търси смисъла, който се крие в случващото се с нас самите, изхождайки от предпоставката, че ясното съзнание за това какви сме като индивиди и като нация е основа на така необходимата ни промяна към по-добро. А този е залогът за бъдещия ни просперитет.
Няма коментари:
Публикуване на коментар