Представена публикация

За всички, които се интересуват от моите коментари, беседи и от дискусиите, в които участвам!

Съобщавам, че всеки, който иска да следи моите всекидневни коментари и анализи, може да го прави като посещава редовно моята страница във фе...

сряда, 3 февруари 2016 г.

Ето я истината за "цветущото състояние" на комунистическата икономика и държава



Комуняги, няма да крещите че ще си скъсате гласните струни! Гльодкайте тук в картинката и четете какви ги е разправял вашичкият Петър Младенов.

Даниела Горчева

КРАТЪК МОЙ КОМЕНТАР: Неприятни ли са ви тия констатации, а, другарки и другари? От истината боли, така ли? Само че все пак не бива толкова много да лъжете, че при социализма едва ли не било текло масло, мед и ракия от чешмите. Спрете се малко с тия лъжи де, неприлично е да се лъже толкова! Спрете да лъжете младите, горките, те си мислят заради вашите лъжи, че при социализмо-комунизма България била "земен рай". Била е "земен рай", ама утре! Мерзавци неедни лъжливи! Ей, не спряхте да лъжете, с лъжи обаче доникъде не се стига, таваришчи!

Търсете по книжарниците забележителната книга на философа Ангел Грънчаров Преследване на времето: Изкуството на свободата, . изд A & G, 2003 г., разм. 21,5 / 14,5 см, мека подвързия, ISBN 954-8945-88-6, 280 стр, 8.00 лв... Книгата говори за "нещо", което е близко на всеки един от нас: времето. Тя се опитва да ни насочи към чисто човешкото в него, към неговата ценност за човека. Това, че времето не ни е чуждо и ни изглежда "добре познато", съвсем не означава, че го разбираме. Нашето предварително познание за времето не навлиза в неговите дълбини, а само докосва повърхността, най-бледата му външност. Съзнанието за време го приема за факт, с който трябва да се "съобразяваме", но не отива по-нататък и не се задълбочава в неговата тайна. Когато обаче ни запитат А що е време? почти нищо не можем да кажем: мълчанието е нашият отговор. Тази необичайна и изненадващо понятна философска книга "поглежда" в скритото "зад" мълчанието ни - за времето, живота, свободата.

4 коментара:

Анонимен каза...

Вярно е, че комунизмът беше икономически неефективен и се провали, но истината е, че сега – по други причини - се проваля и либералният капитализъм. На това А.Г., разбира се, ще отговори нещо от рода на „Ще ви се, товарищи, но няма такова нещо. Капитализмът може да преживява известна криза и трудности, но той не се проваля.“ Но истината е, че капитализмът е в дълбока системна криза, която всеки момент ще стане видима за всички.

Анонимен каза...

За системна криза в капитализма се говори много, много отдавна, и тя все не се проявява видимо. Явно е само в главите на тези на които им се иска, за да оправдаят тоталния провал на комунизма.
Томи Томев.

Анонимен каза...

Как да не се проявява? – ами тя е повече от очевидна! Не виждате ли какво става около Вас? Много характерен пример са южноевропейските страни от рода на Гърция например. Там нещата се виждат съвсем ясно. Но в действителност повечето останали капиталистически страни, вкл. САЩ. Япония, Франция, Англия и т.н. са в същото положение като Гърция, но все още донякъде го прикриват с бясно печатане на пари. Съвременният капитализъм е по-правилно да се наричан „кредитизъм“.

Проблемът е, че засега не се вижда някаква алтернатива на либералния капитализъм.

Анонимен каза...

И да добавя: нищо не оправдавам на комунизма, той е провален икономически И политически. Факт.