Колегата-блогър Ники Димов (който е упълномощен от групата на небезразличните граждани да води кореспонденцията с институциите) ми съобщи, че е получил следното писмо от РУО-Пловдив:
Уважаеми г-н Димов,
В продължение на нашата кореспонденция за организиране на среща с групата на небезразличните граждани, Ви информираме, че екипът на РУО – Пловдив ще ви очаква – Вас и представители на групата, на 26.09.2019 г. в РУО – Пловдив, 17.30 часа.
Предлагаме срещата да бъде с времетраене 45 минути. За целта ще очакваме до 24.09.2019 г. да ни изпратите въпросите и темите, по които бихте искали да разговаряме.
Надяваме се на конструктивен и съдържателен диалог.
РУО - Пловдив
В тази връзка се налага групата на небезразличните граждани да се консултира в своите среди (групата ни е "имагинерна" в най-добрия смисъл на думата, тя не е формална, а твърде динамична и неопределена, а пък небезразличните граждани са неизброими, да не говорим колко са прекрасни направо по качествата си - понеже не са страхливци като вас!) относно най-вече въпросите или темите, които ние, небезразличните граждани, ще предложим за обсъждане на откриването на нашата "кръгла маса" по демократизацията с РУО-Пловдив. Аз лично решавам да изготвя и да изпратя на Ники Димов списък с теми и проблеми, които по моя преценка е наложително да бъдат обсъдени на първото заседание на предстаящата "кръгла маса". Днес ще свърша, живот и здраве да е, тази работа, зарязвайки всичко останало (книгата ми за демокрацията продължава да чака за окончателната си редакция, същото важи и за поредната книжка на списание ИДЕИ!). Още сега ми се струва, че един от първите въпроси, които трябва да бъдат поставени на управляващите от РУО-Пловдив, с необходимост следва да бъде ето този:
Защо се оказахте неспособни да оцените подобаващо учител като Ангел Грънчаров, защо позволихте безобразието той да бъде прогонен от Пловдив и да намери пристан чак в София?! Давате ли си сметка какво направихте?!
Също искам да предложа на небезразличните граждани предложената дата за първата дискусия да бъде променена, та да може и аз да присъствам (26 септ. е ден четвъртък, в този ден аз в София имам часове, т.е. просто няма как да дойда), аз лично предлагам откриването на "кръглата маса" да бъде в петък, 30 септември, това е понеделник (този е единственият ден в седмицата, в който мога да съм в Пловдив, в този смисъл съм съгласен срещата да се проведе и на 23 септември, нищо че е почивен ден). Призовавам и по този пункт (за деня, в който да открием дискусията) небезразличните граждани да кажат какво мислят - та да изберем ден, в който ще е удобно на повече хора да дойдат и да участват.
Толкова. Да се захвана за работа че писането в този блог ми е "хоби", а работата ме чака! Желая ви хубав ден! Бъдете също така и здрави!
Освен това смятам, че нашият "Картаген" - масовото българско безразличие спрямо истината и свободата! - е крайно време да бъде разрушен...
Търсете по книжарниците забележителната книга на философа Ангел Грънчаров Преследване на времето: Изкуството на свободата, . изд. A & G, 2003 г., разм. 21,5 / 14,5 см, мека подвързия, ISBN 954-8945-88-6, 280 стр, 8.00 лв... Книгата говори за "нещо", което е близко на всеки един от нас: времето. Тя се опитва да ни насочи към чисто човешкото в него, към неговата ценност за човека. Това, че времето не ни е чуждо и ни изглежда "добре познато", съвсем не означава, че го разбираме. Нашето предварително познание за времето не навлиза в неговите дълбини, а само докосва повърхността, най-бледата му външност. Съзнанието за време го приема за факт, с който трябва да се "съобразяваме", но не отива по-нататък и не се задълбочава в неговата тайна. Когато обаче ни запитат А що е време? почти нищо не можем да кажем: мълчанието е нашият отговор. Тази необичайна и изненадващо понятна философска книга "поглежда" в скритото "зад" мълчанието ни - за времето, живота, свободата.
1 коментар:
23 септември е почивен ден. На служителите никой няма да плати извънреден труд заради вас.
Публикуване на коментар