Представена публикация

За всички, които се интересуват от моите коментари, беседи и от дискусиите, в които участвам!

Съобщавам, че всеки, който иска да следи моите всекидневни коментари и анализи, може да го прави като посещава редовно моята страница във фе...

понеделник, 23 май 2011 г.

Комунизмът у нас сякаш вампиряса, но пак трябва да си иде!









2 коментара:

Анонимен каза...

Трябва да го подберем ние, защото сам едва ли ще си тръгне!

vladoan

Анонимен каза...

Ама нали още 1989 още беше паднал? За какъв комунизъм може да става дума 22 години по-късно? Истината е, разбира се, че комунизмът никога не си е тръгвал, нито има намерения да си тръгне. Неговият колапс беше фалшив и нещо повече дори, колапсът на комунизма в действителност има за цел да доведе до рухване на капитализма. Както казва Анатоли Голицин:

„Тъжно беше да се наблюдава ликуването на американските и западноевропейските консерватори, които аплодираха Перестройката, без да разбират, че нейната цел е да постигне техния собствен политически и физически край...”

Итсинска промяна в историята е рядка. Комунистически режими не рухват току-така. Във всички случаи, когато това е ставало, то е било съпроводено с огромни жертви и кръвопролития, например през 30-те години в Испания. НЕОБХОДИМО и фактически ДОСТАТЪЧНО УСЛОВИЕ ДА СИ ТРЪГНЕ КОМУНИЗМЪТ ОТ БЪЛГАРИЯ Е ТОЙ ДА СИ ТРЪГНЕ НАЙ-ВЕЧЕ ОТ СВОЯТА РОДИНА – РУСИЯ. Само че е трудно да си представим как може да стане това. Валерия Новодворская казва:

„Русия няма да бъде демократична страна в обозримо бъдеще. Тя може би никога няма да бъде демократична страна. Всъщност тя най-вероятно никога няма да бъде демократична страна.“

Ако и когато се стигне до истински колапс на комунизма в Русия, това ще повлече след себе си милиони жертви, а няма да стане с оперетъчни, фарсови преврати като този от 1991. Тогава целият свят наистина ще се разтресе.

Важно е да се види кой ще бъде новият руски президент – Путин или Медведев. Мисля, че ако е Путин, това може да бъде много важен знак, защото би могло да означава война. В този смисъл не е маловажно кой ще бъде и новият български президент, защото това би могъл да бъде българският военен президент. Българският президент има важна роля във военни времена, поради това трябва да е надежден човек, а не някой, който по силата на тайни, устни уговорки с Москва да смени лоялността на България и да тръгне с Кремъл още в първите дни на бъдещия конфликт.