Представена публикация

За всички, които се интересуват от моите коментари, беседи и от дискусиите, в които участвам!

Съобщавам, че всеки, който иска да следи моите всекидневни коментари и анализи, може да го прави като посещава редовно моята страница във фе...

сряда, 4 юли 2012 г.

Историческото пожарогасене продължава

Пожарът във Витоша продължава вече четвърти ден и от първоначалните 50 декара вече обхваща 250 или разраснал се е пет пъти. Цари пълен хаос с организацията по гасенето и доброволци разказват странни неща, които са им се случили щом са отишли на място да гасят.

Българското правителство първо прие, после отказа (като не даде основателни причини) помощ от Израел и Сърбия. Странните разкази на доброволците са от рода на:

„Пожарникарите и военните около нас също бездействат, тъй като не получават никакви нареждания. Стоим и чакаме, докато от време на време до хижата идват коли с някакви хора и си тръгват, но нищо не се случва. Тоталният хаос вече трети ден ни кара да мислим, че просто се саботира гасенето на пожара.“

„Когото и от т. нар. отговорни лица да попитам какво се случва и кое налага всичкото това безсмислено чакане, не получавам никакъв отговор. Дори вече ми казват да не задавам глупави въпроси, защото ги дразня.“ (ОЩЕ >>>)


Търсете по книжарниците забележителната книга на философа Ангел Грънчаров ПРЕСЛЕДВАНЕ НА ВРЕМЕТО: Изкуството на свободата, изд. A&G, 2003 г., разм. 21,5/14,5 см., мека подвързия, ISBN 954-8945-88-6, 280 стр., 8.00 лв. Книгата говори за “нещо”, което е близко на всеки един от нас: времето. Тя се опитва да ни насочи към чисто човешкото в него, към неговата ценност за човека. Това, че времето не ни е чуждо и ни изглежда “добре познато”, съвсем не означава, че го разбираме. Нашето предварително познание за времето не навлиза в неговите дълбини, а само докосва повърхността, най-бледата му външност. Съзнанието за време го приема за факт, с който трябва да се “съобразяваме”, но не отива по-нататък и не се задълбочава в неговата тайна. Когато обаче ни запитат А що е време?, почти нищо не можем да кажем: мълчанието е нашият отговор. Тази необичайна и изненадващо понятна философска книга “поглежда” в скритото “зад” мълчанието ни – за времето, живота, свободата.

1 коментар:

Анонимен каза...

7) kinsev 5 Юли, 2012 в 12:37 am
http://e-vestnik.bg/?p=15023&cp=1#comment-240049