(Това е първият епизод на една твърде показателна дискусия между мен и бивши ученици от ПГЕЕ-Пловдив, на които съм преподавал философия; дискусията беше проведена на страницата на гимназията във Фейсбук в периода 13-17 ноември 2012 г. В един момент в дискусията се включи дори уважаваната директорка на гимназията, г-жа Стоянка Анастасова. Ще ми се преди всичко за учебни, дидактични цели тази дискусия да бъде запазена, та затова я препубликувам и тук, в блога си.)
Илия Зюмбилев каза: Според мен Грънчаров и директорката на ТЕТ-а да седнат и да се разберат като нормални хора не чрез страници във фейсбук! Не е мястото да въвличат ученици и учители в някакъв спор които е изцяло личностен! Употребата на думи като "мафия" "азиатщина" по никакъв начина не помагат за решаването на проблемите а спомагат само за тяхното задълбочаване! Нека бъдем толерантни и да се уважаваме един друг това е част от европейските принципи които г-н Грънчаров така почита!
Ангел Грънчаров каза: Чрез Фейсбук се разбират "ненормалните хора", така ли, Зюмбюлев? :-) Ти по този начин обяви всички хора във Фейсбук за... "ненормални"... :-) (ОЩЕ >>>)
1 коментар:
Мили деца, няма нищо лошо в спора,
който водите с г-н Грънчаров, защото все още се учите от него, че „спорът се печели само с мисъл и с аргументи …и истината има значение само“. И онова което е важно за вас и вашето бъдеще, е да ПРАВИТЕ НЕЩО НОВО, дори и различно. И ще си позволя да цитирам Стив Джобс:
"Когато бях на 17, прочетох цитат, който звучеше приблизително така: “Ако живееш всеки ден така, все едно той ти е последният, един ден, най-вероятно, ще бъдеш прав.” Това ме впечатли и оттогава, в продължение на последните 33 години, аз се гледах в огледалото всяка сутрин и се питах: “Ако това е последният ден от моя живот, искам ли да правя това, което ще правя днес?”. И когато отговорът беше “Не” за доста дни наред, аз знаех, че трябва да променя нещо."
Защото, „Иновацията различава лидера от последователя“.
И още "Бих изтъргувал цялата ми технология за един следобед със Сократ"
Висшата мъдрост е да различаваш доброто от злото.
Сократ
Мадлена Павлова
Публикуване на коментар