ВАЖНО!

Най-важното, моля, обърни внимание!

▼  Моята страница във фейсбук ▼  Н ОВА КНИГА: Оглупяването: как да спрем малоумието за да се спасим от безумието? ▼  ЛИЧНОСТНОТО ФИЛОСОФСТ...

понеделник, 22 юни 2026 г.

Ако се наложи и за опашката на Дявола ще се хванем, но няма да допуснем България да бъде удушена в лапите на руската мечка!


Да кажеш:

"Никаква колаборация с ГЕРБ, СДС, ДПС, Синя България за президентските избори, дори и с риск проевропейските сили да ги загубим - щото ние държим да си останем чистички, неоцапани!"

е не просто сектантска тъпотия, но и издава крещящо неразбиране на същината на президентската институция. За овладяването на която са допустими дори и тежки компромиси.

Да си припомним думите на Стефан Стамболов:

"Ако се наложи и за опашката на Дявола ще се хвана, но няма да допусна България да остане в лапите на руската мечка!"

(Предавам по смисъл, за смисъла гарантирам.)

(Прочети ЦЯЛАТА ПУБЛИКАЦИЯ)


ПОДКРЕПА: Become a Patron!

Освен това смятам, че нашият "Картаген" - масовото българско безразличие спрямо истината и свободата! - е крайно време да бъде разрушен...






Търсете по книжарниците книгата на философа Ангел Грънчаров СТРАСТИТЕ И БЕСОВЕТЕ БЪЛГАРСКИ (с подзаглавие Кратка психологическа история на съвременна България), изд. ИЗТОК-ЗАПАД2008 г., 320 стр. Хронология и феноменология на случилото се след 1989 година, както и вникване във факторите, които определят нашата национална съдба. Книга за нашите лутания по пътищата на свободата, за раждането и пътя на младата българска демокрация, за това какви сме ние, съвременните българи, книга за пропилените ни шансове и за покрусените ни надежди. Но това е една въпреки всичко оптимистична книга, която ни казва, че от нас, гражданите, зависи всичко: ако сме мизерни духом, няма как и да не живеем в бедност. От нашите ценности зависи съществуването, живота ни. Духовната безпътица поражда историческите, пък и сегашните ни нещастия. А растежът на нашите сили - и като индивиди, и като нация - тръгва от освобождаването на съзнанията ни от ония коварни скрупули и дефекти, заради които толкова сме си патили - и за които сме платили тежка цена.

1 коментар:

Анонимен каза...

Хванете се за шлифера на Бойко.