Представена публикация

За всички, които се интересуват от моите коментари, беседи и от дискусиите, в които участвам!

Съобщавам, че всеки, който иска да следи моите всекидневни коментари и анализи, може да го прави като посещава редовно моята страница във фе...

вторник, 21 февруари 2012 г.

За творческия порив при писането на книга

Във Фейсбук един млад човек, българин, който учи, работи и живее в чужбина (мога да му кажа тук само инициалите на името му, щото не съм го питал дали да публикувам кореспонденцията ни) именно г-н T.G., ми зададе въпрос, който, струва ми се, може да вълнува и други хора; затуй публикувам и въпроса му, и моя отговор до него, понеже, от друга страна, ми се чини, че повдигнатият проблем е важен; ето:

T.G.: Здравейте, г-н Грънчаров! Обмислям да се пробвам да напиша книга и тъй като Ви харесвам и харесвам много мисленето Ви и знам, че имате доста написани книги искам да Ви попитам: - трябва ли преди да почна да се запозная с нещо относно техническата част? - нещо за структурата?

Отговорих му вкратце ето така: Г-н T.G., идеята Ви е чудесна! Щом като Ви се е явила идеята да напишете книга, оставете се да Ви води тази идея, този творчески импулс; останете ли му верен, всичко ще си дойде на мястото, т.е. не мислете за структура, техническа част и пр. (ОЩЕ >>>)


Търсете по книжарниците книгата на философа Ангел Грънчаров БЪЛГАРСКАТА ДУША И СЪДБА (с подзаглавие Идеи към нашата философия на живота, историята и съвременността), , 12.00 лв., изд. ИЗТОК-ЗАПАД, 2007 г., разм. 20/14 см., мека подвързия, ISBN 978-954-321-375-7, 354 стр. Книгата е новаторски опит за по-цялостно представяне и описание на битуващите в нашето съзнание исторически и "народопсихологични" комплекси, които са живи и в нашите реакции спрямо съвременните реалности на живота ни.

Авторът търси смисъла, който се крие в случващото се с нас самите, изхождайки от предпоставката, че ясното съзнание за това какви сме като индивиди и като нация е основа на така необходимата ни промяна към по-добро. А този е залогът за бъдещия ни просперитет.

Няма коментари: