Представена публикация

За всички, които се интересуват от моите коментари, беседи и от дискусиите, в които участвам!

Съобщавам, че всеки, който иска да следи моите всекидневни коментари и анализи, може да го прави като посещава редовно моята страница във фе...

сряда, 18 април 2012 г.

Ситуацията в българското училище е крайно тежка, катастрофална даже: всичко в него е мнимо, фалшиво, казионно, от него отдавна е отлетял духът

Специално бях поканен от организаторите да участвам в една чудесна анкета по надслов Управление на съвременното училище - предизвикателства и перспективи, която се прави от екип от Факултета по Педагогика, СУ „Св. Климент Охридски”. Както пише в разяснението в началото на проучването "Неговата цел е да проучи очакванията и нагласите на обществото към училището като специфичен вид организация и към неговото управление в съвременните социално-икономически условия в България".

Не се плашете, въпросите в анкетата са много добре формулирани, а пък вариантите на отговори, между които човек може да избира, са направо перфектно разграничени и дефинирани. Наистина се възхитих от добре формулираните отговори, което показва познаване на проблемите от организаторите. Съветвам ви и вие да участвате в анкетата, заслужава си. А и така може с нещичко ще допринесете за решаването на лавината от проблеми в българското училище, която се е натрупала през годините - и вече не може да бъде удържана. (ОЩЕ >>>)


Търсете по книжарниците книгата на философа Ангел Грънчаров БЪЛГАРСКАТА ДУША И СЪДБА (с подзаглавие Идеи към нашата философия на живота, историята и съвременността), , 12.00 лв., изд. ИЗТОК-ЗАПАД, 2007 г., разм. 20/14 см., мека подвързия, ISBN 978-954-321-375-7, 354 стр. Книгата е новаторски опит за по-цялостно представяне и описание на битуващите в нашето съзнание исторически и "народопсихологични" комплекси, които са живи и в нашите реакции спрямо съвременните реалности на живота ни.

Авторът търси смисъла, който се крие в случващото се с нас самите, изхождайки от предпоставката, че ясното съзнание за това какви сме като индивиди и като нация е основа на така необходимата ни промяна към по-добро. А този е залогът за бъдещия ни просперитет.

Няма коментари: