Представена публикация
За всички, които се интересуват от моите коментари, беседи и от дискусиите, в които участвам!
Съобщавам, че всеки, който иска да следи моите всекидневни коментари и анализи, може да го прави като посещава редовно моята страница във фе...
сряда, 18 декември 2013 г.
Абонамент за:
Коментари за публикацията (Atom)
3 коментара:
Ако българите бяха наистина на ниво, никога нямаше да гласуват, респ. да търпят псевдодесните правителства на прехода. Те имат право да са недоволни от сегашния кабинет и нека протестират, но защо навремето не излязоха срещу уж десните, а всъщност комунистически управления, които нанесоха толкова вреди на България (изключвам Филип Димитров и Иван Костов. Специално Иван Костов напук на критиците си си е спечелил безсмъртна слава и е влязъл необратимо в българската история, за да не излезе никога вече от нея.)
Простете, а кои са "псевдодесни" управления? Кое е "дясното" в правителствата на Станишев, Царя и на Борисов?
Точно това имах предвид – псевдодесни в смисъл „уж десни”. Разбира се, че в тях нямаше нищо дясно и техният грях е толкова по-голям пред българския народ. Сегашното правителство е ляво и е избрано от левите избиратели. Но за споменатите от Вас правителства гласуваха ДЕСНИТЕ българи, а въпреки това получиха ЛЯВО управление и именно срещу тях трябваше да е насочен народния гняв. Симеон например не беше избран, за да връща България в руска орбита, да затваря ОТВОРЕНИТЕ ОТ КОСТОВ досиета, да възражда проекта „Белене”, да прави далавери с външния дълг и БТК и т.н. З тези неща българите трябваше да го разкъсат на парчета. То и сега не е късно. Всички тези типове трябва да отидат на позорния стълб. Кои са най-големите предатели в новата българска история? Не Луканов, Лилов, Виденов или Станишев, защото те са комунисти и е ясно какво може и не може да се очаква от тях. Най-големите предатели са Желю Митев Желев и Симеон Сакскобургготски, защото се представяха за десни, а колаборираха с комунистите. Желю свали реформаторското правителство на Филип Димитров, а Симеон това на Иван Костов, един от най-големите политици на България след 1878.
Всичко това го казвам аз – „конспиролога” или според някои „хлопащата дъска”, за да видите, че съм с демократични убеждения и никога няма да им изменя. Това не ми пречи да бъда критичен както към българската, така и към политиката в старите демокрации и най-важното: имам смелостта да поставя под въпрос конвенционалната мъдрост за събитията след 1989, които според мен не са това, която изглеждат на повърхността. Това не е конспирология, а хладен, обективен, трезв научен анализ.
Публикуване на коментар