Представена публикация

За всички, които се интересуват от моите коментари, беседи и от дискусиите, в които участвам!

Съобщавам, че всеки, който иска да следи моите всекидневни коментари и анализи, може да го прави като посещава редовно моята страница във фе...

четвъртък, 18 юни 2015 г.

Темата на днешното предаване "На Агората..." по Пловдивската обществена ТВ е:



Търсете по книжарниците забележителната книга на философа Ангел Грънчаров Преследване на времето: Изкуството на свободата, . изд A & G, 2003 г., разм. 21,5 / 14,5 см, мека подвързия, ISBN 954-8945-88-6, 280 стр, 8.00 лв... Книгата говори за "нещо", което е близко на всеки един от нас: времето. Тя се опитва да ни насочи към чисто човешкото в него, към неговата ценност за човека. Това, че времето не ни е чуждо и ни изглежда "добре познато", съвсем не означава, че го разбираме. Нашето предварително познание за времето не навлиза в неговите дълбини, а само докосва повърхността, най-бледата му външност. Съзнанието за време го приема за факт, с който трябва да се "съобразяваме", но не отива по-нататък и не се задълбочава в неговата тайна. Когато обаче ни запитат А що е време? почти нищо не можем да кажем: мълчанието е нашият отговор. Тази необичайна и изненадващо понятна философска книга "поглежда" в скритото "зад" мълчанието ни - за Времето, живота, свободата.

1 коментар:

Анонимен каза...

Той гласи: как да се освободим от руското влияние?

Всичко останало е второстепенно. Нека България се освободи от руските зависимости, и тогава вече ще видим на какво са способни наистина българите и колко от уж българските неудачи се дължат на българския национален характер. Аз твърдя, че 80% от проблемите на България идват от Русия и само 20% се дължат на вътрешни, български причини.

Само че този въпрос за съжаление няма отговор, защото по географски и исторически причини България НЕ МОЖЕ ДА СЕ ОСВОБОДИ ОТ РУСКО ВЛИЯНИЕ. Но ако някой все пак има рецепта, нека я каже.