Б.Б. определя образованието у нас като "добро", давате ли си сметка какво значи такава една оценка на образователна система, погледната през призмата на премиер-еднокнижник, дето се фали, че е погален по главата от цели три папи?! Затова повтарям и потретвам: Бог да пази децата и внуците ни от българското образование!
ДОБАВКА:
Освен това смятам, че нашият "Картаген" - масовото българско безразличие спрямо истината и свободата! - е крайно време да бъде разрушен...
Търсете по книжарниците забележителната книга на философа Ангел Грънчаров ТАЙНСТВОТО НА ЖИВОТА: Въведение в практическата философия, изд. ИЗТОК-ЗАПАД, 2006 г., разм. 20/14 см., мека подвързия, ISBN-13: 978-954-321-246-0, ISBN-10: 954-321-246-5, 317 стр., 10.00 лв. Авторът тръгва от простия факт, че човекът е живот, че ние сме живи и влюбени в живота същества, от което следва, че по никой начин не бива да му изневеряваме: да си мислим, че сме “нещо повече от това”, че сме “нещо повече от него”. Но човекът е и разбиращо същество, което значи, че не се задоволява с “простата даденост” на непосредствения живот, а непрекъснато търси смисъла, неговата ценност за нас самите. Оказва се, че ние живеем като че ли само затова непрекъснато да търсим себе си, което, от друга страна погледнато, означава, че постигаме себе си само когато свободно “правим” себе си, своето бъдеще, а значи и съдбата си. Пътят на живота у човека изцяло съвпада с пътуването към самия себе си, от което не можем да се откажем...
4 коментара:
Не. Изключенията не потвърждават правилото. Мислете, преди да се изказвате!
А какво показват "изключенията", драга другарко, дето тъй старателно се напъвате да мислите? :-)
А бихте ли ми дала пример за такова изключение, а именно че талантлив учител в нашата система не е имал абсолютно никакъв конфликт с нейните цербери, напротив, е бил даже поощряван да новаторства? ;-)
Не съществува човек, който не е влизал в конфликти. Конфликтите не трябва винаги да се избягват. Голям сте вече, време е да го научите.
Публикуване на коментар