Днес една разпалена русофилска оргия обхвана българските простори. Нито една друга страна не празнува като национален празник замяната на една тирания с друга, но пак от чужда и душманска имперска сила. Една господстваща над България империя е заменена от друга, а на нас пак ни е отредена съдбата на колония. Опитали са се от България да направят Задунайская губерния на Руската империя. Подвасално княжество на Русия - ето това е станало тогава.
Ако не беше великият Стефан Стамболов и плеядата патриоти България сега щеше да е най-жалка и нещастна Белорусия на Балканите.
За което спасителят на България от руско робство беше съсечен от ятаганите на платени с руско злато убийци в центъра на София...
Уважаеми господа и госпожи, каня ви на дискусия във Философския клуб по ето този въпрос:
Ще допуснем ли убиването на българския дух и в резултат - затриването на България от робофило-рублолюбивата продажна напаст?!
Който може да дойде, да заповяда! (Линка за участие го давам на лични съобщения в месинджъра...)
Заповядайте, елате, включете се в дискусията по този съдбовно важен въпрос: вашето мнение има голямо значение!
Освен това смятам, че нашият "Картаген" - масовото българско безразличие спрямо истината и свободата! - е крайно време да бъде разрушен...
Търсете по книжарниците забележителната книга на философа Ангел Грънчаров Преследване на времето: Изкуството на свободата, изд. A & G, 2003 г., разм. 21,5 / 14,5 см, мека подвързия, ISBN 954-8945-88-6, 280 стр, 8.00 лв... Книгата говори за "нещо", което е близко на всеки един от нас: времето. Тя се опитва да ни насочи към чисто човешкото в него, към неговата ценност за човека. Това, че времето не ни е чуждо и ни изглежда "добре познато", съвсем не означава, че го разбираме. Нашето предварително познание за времето не навлиза в неговите дълбини, а само докосва повърхността, най-бледата му външност. Съзнанието за време го приема за факт, с който трябва да се "съобразяваме", но не отива по-нататък и не се задълбочава в неговата тайна. Когато обаче ни запитат А що е време? почти нищо не можем да кажем: мълчанието е нашият отговор. Тази необичайна и изненадващо понятна философска книга "поглежда" в скритото "зад" мълчанието ни - за времето, живота, свободата.
Няма коментари:
Публикуване на коментар