ВАЖНО!

Най-важното, моля, обърни внимание!

▼  Моята страница във фейсбук ▼  Н ОВА КНИГА: Оглупяването: как да спрем малоумието за да се спасим от безумието? ▼  ЛИЧНОСТНОТО ФИЛОСОФСТ...

вторник, 23 юни 2026 г.

Как обучавах учениците си да мислят и защо мутро-комунистите ми забраниха да учителствам?


Как обучавах учениците си да мислят и защо мутро-комунистите ми забраниха да учителствам?


В гимназиите у нас учениците учат предмет психология (като част от философията), в който обаче проблемите около половете, секса и любовта се изучават само 1 (един!) час. (Сега Копейкин прокара поправка в закона, с която изобщо беше забранено в училищата да се обсъждат тия проблеми, явно някои смятат, че за секс младите не трябва да мислят и говорят, за секс трябва да мислят само дърдаците!) Както и да е, аз като учител по философия пък написах учебно помагало, наречено ЕРОТИКА И СВОБОДА (подзаглавие „Практическа психология на пола, секса и любовта“), което предлагах на учениците за самостоятелни или групови занимания и обсъждания. Помагалото има и онлайн-издание, и хартиено, тъй че гимназистите като чуваха за него, мигновено го намираха и започваха жадно да го четат. Работата е там, че в него темите са развити само под формата на поредици от въпроси, подходящи както за индивидуално осмисляне, така и за обсъждания в клас, в група.



ПОДКРЕПА: Become a Patron!

Освен това смятам, че нашият "Картаген" - масовото българско безразличие спрямо истината и свободата! - е крайно време да бъде разрушен...






Търсете по книжарниците книгата на философа Ангел Грънчаров СТРАСТИТЕ И БЕСОВЕТЕ БЪЛГАРСКИ (с подзаглавие Кратка психологическа история на съвременна България), изд. ИЗТОК-ЗАПАД2008 г., 320 стр. Хронология и феноменология на случилото се след 1989 година, както и вникване във факторите, които определят нашата национална съдба. Книга за нашите лутания по пътищата на свободата, за раждането и пътя на младата българска демокрация, за това какви сме ние, съвременните българи, книга за пропилените ни шансове и за покрусените ни надежди. Но това е една въпреки всичко оптимистична книга, която ни казва, че от нас, гражданите, зависи всичко: ако сме мизерни духом, няма как и да не живеем в бедност. От нашите ценности зависи съществуването, живота ни. Духовната безпътица поражда историческите, пък и сегашните ни нещастия. А растежът на нашите сили - и като индивиди, и като нация - тръгва от освобождаването на съзнанията ни от ония коварни скрупули и дефекти, заради които толкова сме си патили - и за които сме платили тежка цена.

Няма коментари: