Представена публикация

За всички, които се интересуват от моите коментари, беседи и от дискусиите, в които участвам!

Съобщавам, че всеки, който иска да следи моите всекидневни коментари и анализи, може да го прави като посещава редовно моята страница във фе...

вторник, 20 септември 2011 г.

Вдъхновени от българския пример в Берлин откриха Музей на национал-социалистическото изкуство!

Световните информационни агенции съобщиха, че в Берлин днес е открит музей на Национал-социалистическото изкуство. В музея са експонирани произведения на монументалното изкуство, възхваляващи превъзходството на арийската раса, както и живописни платна от известни художници на победилия национал-социализъм, най-вече картини на любимия вожд и учител Адолф Шикелгрубер.

По време на рязането на лентата г-жа Мергел заяви, че този музей ще бъде световна атракция. Тук ще се събират почитатели на идеите не национал-социализма, най-вече от Полша, Съветския съюз и държавата Израел. За съжаление, добави г-жа Мергел, не можахме да построим един мавзолей на любимия вожд, тъй като не намерихме останки, подходящи за мумифициране.

На многолюдното множество, придошло да се поклони пред таланта на любимите творци на национал-социализма, беше дадена възможност да изгледат документални филми, отразяващи ежедневието в трудовите концентрационни лагери, както и еженощието им, а също така и рязането лентите на хиляди килкометри аутобани, известни на изток от линията Сегет-Белград-Солун като магистрали. (ОЩЕ >>>)


Търсете по книжарниците забележителната книга на философа Ангел Грънчаров ПРЕСЛЕДВАНЕ НА ВРЕМЕТО: Изкуството на свободата, изд. A&G, 2003 г., разм. 21,5/14,5 см., мека подвързия, ISBN 954-8945-88-6, 280 стр., 8.00 лв. Книгата говори за “нещо”, което е близко на всеки един от нас: времето. Тя се опитва да ни насочи към чисто човешкото в него, към неговата ценност за човека. Това, че времето не ни е чуждо и ни изглежда “добре познато”, съвсем не означава, че го разбираме. Нашето предварително познание за времето не навлиза в неговите дълбини, а само докосва повърхността, най-бледата му външност. Съзнанието за време го приема за факт, с който трябва да се “съобразяваме”, но не отива по-нататък и не се задълбочава в неговата тайна. Когато обаче ни запитат А що е време?, почти нищо не можем да кажем: мълчанието е нашият отговор. Тази необичайна и изненадващо понятна философска книга “поглежда” в скритото “зад” мълчанието ни – за времето, живота, свободата.

Няма коментари: