Представена публикация

За всички, които се интересуват от моите коментари, беседи и от дискусиите, в които участвам!

Съобщавам, че всеки, който иска да следи моите всекидневни коментари и анализи, може да го прави като посещава редовно моята страница във фе...

петък, 1 февруари 2013 г.

Аз подкрепям тази инициатива: да призовем Президента да наложи вето на Закона за образованието!

Аз, Ангел Грънчаров, учител по философия и гражданско образование, подкрепям тази инициатива на ученици; информацията за нея е публикувана във Фейсбук под заглавието Искаме СРЕЩА с Президента, искаме ВЕТО на закона за образованието!; подкрепих я, готов съм да се включа в нея, призовавам всички свои приятели и читателите на блога си да сторят същото, съдбовно важно е този твърде лош и вреден закон да бъде стопиран докато е време! Ето сега и самото съобщение за събитието:

5 февруари 2013 г.

След като вече писахме отворени писма и вкл. писмо до Президента с искане за налагане на ВЕТО върху закона за образованието, ако/когато той стигне до него, и след като виждаме реакциите на министерството на образованието, които дори обявиха семейната среда за „неподходяща” за отглеждане на деца, смятаме, че е време да се срещнем лично с Президента и да говорим с него за това как се отразяват на нас – учениците, закони като този за образованието. Понеже колкото и добронамерено да е написан един закон, колкото и да е искал да постигне добро, много е важно до какви резултати води накрая, а „накрая”, потърпевшите от тези закони сме ние – децата и учениците в България. (ОЩЕ >>>)

Търсете по книжарниците книгата на философа Ангел Грънчаров БЪЛГАРСКАТА ДУША И СЪДБА (с подзаглавие Идеи към нашата философия на живота, историята и съвременността), , 12.00 лв., изд. ИЗТОК-ЗАПАД, 2007 г., разм. 20/14 см., мека подвързия, ISBN 978-954-321-375-7, 354 стр. Книгата е новаторски опит за по-цялостно представяне и описание на битуващите в нашето съзнание исторически и "народопсихологични" комплекси, които определят и нашите реакции спрямо съвременните реалности на живота ни.  Авторът търси смисъла, който се крие в случващото се с нас самите, изхождайки от предпоставката, че ясното съзнание за това какви сме като индивиди и като нация е основа на така необходимата ни промяна към по-добро. А този е залогът за бъдещия ни просперитет.

Няма коментари: