Публикувам този път (за четене онлайн, сиреч, в електронен вариант) новата книжка на списанието преди още на пазара да е излязло книжното (хартиеното) му издание. Ще каже някой - та това е глупаво, по този начин кой ще си купи изобщо хартиеното издание след като им даваш преди това електронното?
Да, обаче аз този път решавам да опитам една нова пазарна или маркетингова стратегия, идеята ми е следната: евентуалните бъдещи читатели на хартиеното издание първо да могат да разгледат онлайн списанието, да го разлистят, да видят с очите си какви текстове има в него и на който му се прииска на тази основа да си купи хартиеното издание, нека да заповяда, нека ми съобщи - и ще го получи непременно. Един вид, оттук-нататък ще приемам заявки за книжното издание на кн. 1 (16 от създаването на списанието преди 6 години, то излиза три пъти в годината) от тази година, която именно е вече шеста от неговото създаване. Този път ще опитаме така: ще приемаме на имейла заявки за книжната (хартиената) версия, която струва само 5 лева.
А иначе книжката, както можете да видите, е от 156 страници, което съвсем не е малко за списание. Това е. Първо разгледайте списанието, пък на тази основа след това решете бихте ли искали да го имате в удобен за четене хартиен или книжен вариант. На мен ми се струва, че този е пътя за развитие на книгоиздаването изобщо: хората ще си купуват в хартиен вид само най-качествени текстове, които си струва да имаш в дома си - и които искаш да четеш в удобен за това вид. Ще видим. Приятно разглеждане и четене на новата книжка! Не се стеснявайте да си я поръчате в хартиен вид ако ви хареса. (ОЩЕ >>>)
Търсете по книжарниците забележителната книга на философа Ангел Грънчаров ИЗВОРИТЕ НА ЖИВОТА: вечното в класическата и модерната философия, изд. ИЗТОК-ЗАПАД, февр. 2009 г., 520 стр. Книгата ИЗВОРИТЕ НА ЖИВОТА, външно погледнато, е систематичен курс по философия, в който обаче твърде експресивно се тълкуват и вечните въпроси, вълнуващи човешките същества на тази земя. Подобна форма, именно курс лекции по философия, осигурява на автора така потребната живост, непосредственост и свобода в общуването със съзнанието на читателя. През цялото време той се стреми да бъде близо и да не изневерява на ония неизбежни сърдечни трепети, благодарение на които човекът става човек – и личност, разбира се. Опитва се да приобщава съзнанието на читателя към така вълнуващата мисловност на непреходното, която именно е истинското богатство на човека.
Няма коментари:
Публикуване на коментар