Европейският съюз не е готов да приеме Украйна
Ако България и Румъния не бяха част от Европейския съюз, те най-вероятно щяха да са под натиска на Москва. Това заяви председателят на Европейската комисия Жозе Барозу пред германския вестник „Берлинер цайтунг“.
„Давам си сметка, че в двете страни много неща не са както трябва. Затова наблюдаваме положението там много отблизо в рамките на специално създадения за това Механизъм за сътрудничество и проверка“, коментира Барозу. Според него, ако двете страни не се бяха присъединили към ЕС през 2007 г., те щяха да се превърнат в нестабилни общества, подобно на случващото се в Украйна.
„Каква би била алтернативата? Да оставим България и Румъния в междинната зона, в ничията земя?“, допълни Барозу.(ОЩЕ >>>)
Но това е една въпреки всичко оптимистична книга, която ни казва, че от нас, гражданите, зависи всичко: ако сме мизерни духом, няма как и да не живеем в бедност. От нашите ценности зависи съществуването, живота ни. Духовната безпътица поражда историческите, пък и сегашните ни нещастия. А растежът на нашите сили - и като индивиди, и като нация - тръгва от освобождаването на съзнанията ни от ония коварни скрупули и дефекти, заради които толкова сме си патили - и за които сме платили тежка цена.
2 коментара:
Жозе Барозу, Херман ван Ромпой, баронеса Ащън...
Господи , как можа да се подиграеш със съдбата на блудницата Европа, поставяйки в авангарда и такива недоразумения?!?
Бачо Кольо, както се подигра и на Русия, когато им постави начело двата пигмея Путин и Медведев
Публикуване на коментар