Тази таблица циркулира в интернет и се използва за "доказване" на следната проруска или направо кагебистка пропагандна теза, а именно, че България и българите, видите ли, били "крадени" от... "европейските колониалисти", че българите нищичко не били спечелили с членството ни в ЕС, напротив, много били загубили! Вместо да се направи коректен логически извод като се отговори на въпроса: а защо сме толкова изостанали, защо сме най-бедни в ЕС? Знаете ли кой е този прост, коректен и оправдан във всяко едно отношение извод? Ето, ще ви го кажа: най-бедни сме в сравнение с всички в семейството на ЕС защото след 2001 година се оставяме вече толкова години да бъдем управлявани от посочени и натрапени ни от "българо"-руската кагебисто-ченгесарска мафия-олигархия управници, а тази "българо"-руска кагебисто-ченгесарска мафия-олигархия има две органично свързани цели. А знаете ли кои са тия две цели на въпросната "българо"-руска кагебисто-ченгесарска мафия-олигархия? Ако не знаете, ще ви ги посоча аз: (ОЩЕ >>>)
ВАЖНО!
Най-важното, моля, обърни внимание!
▼ Моята страница във фейсбук ▼ Н ОВА КНИГА: Оглупяването: как да спрем малоумието за да се спасим от безумието? ▼ ЛИЧНОСТНОТО ФИЛОСОФСТ...
петък, 18 юли 2014 г.
Моята простичка, но спасителна препоръка към обърканите, към дезориентираните, към обезверените ми сънародници
Абонамент за:
Коментари за публикацията (Atom)

4 коментара:
Тази таблица не е точна, данните за някои страни за завишени, за други – като България – занижени. Така например средната БРУТНА годишна заплата в Германия не е 56 000 евро, а 41 000 евро, това са около 2000 евро НЕТО месечно, респ. 24 000 евро НЕТО годишно. В Източна Германия обаче заплатите все още са доста по-ниски.
Средната годишна българска заплата пък не е 3550, а около 4800 евро.
Разбира се, всичко това не променя принципната картина.
А иначе се вижда, че членството в ЕС нищо не значи, понеже България продължава да е в руската сфера на влияние. Дали целта на Русия е да извади България - и другите посткомунистически страни - формално от ЕС и да ги присъедини към „Евразия”, не е докрай ясно. Те биха могли да са по-полезни като агенти в ЕС, но ако Русия е решила, че са изчерпали своята полезност като агенти, може и да се опита да ги върне обратно в „кочината”. Отговорът на това го знаят само „стратезите” в Москва, ние само можем да гадаем.
Да не забравяме също така общото ценово ниво в ЕС, което е много по-високо от българското, както и факта, че повечето българи не плащат наем за жилище. Но това, както казах, не променя общата картина на българската бедност.
Вярно е обаче, че западноевропейците и американците живеят до около 30% над възможностите си на кредит, а при евентуално ново изостряне на икономическата криза доходите може да паднат с 50-60%, което би било катастрофа и вероятно би довело до големи политически сътресения. Светът се намира в много критичен момент от икономическа, но и от политически гледна точка.
Утринно, т.е. - свежо, истинно, честно, почтено, разумно и истински помагащо на всинца
ни българи-юнаци слово на философа-учител Ангел Грънчаров, към което бих могъл
само да се присъединя - слагайки го в моя ФБ, като сутрешно,
нека е предиобедното му украшение....
Позволявам си решително да нямам доверие на злостния, клет и с очевидно
отвратно военизирано кагебистко-ченгесарско съзнание анонимник наречен
от мен г-н Хлопаща дъска, защото се прави на ударен, да продължава
анонимстването си тук, без никаква основателна причина, освен тъмната,
черна, подла и трижди проклетата негова защита на най-ретроградните
войнолюбиви, завоевателно-имперски руски стремежи и ламтежи.
Неоснователна защита - прозираща от почти всяко едно негово "много-умно",
но много ясно разкриващо го, защото е анонимно и защото продължава да е
подло анонимстващо - неговото коментиране тук.
Не са ли 48000 евро парите на СРЗ в РБ бе, господин ченгесар.
Сигур слагаш и путинските добавки към своята българска, за да се получи
такава усреднена в страната ни, а.
Хайде гиди военен ти, та затова бе, не за друго анонимстващи тук анализаторе,
признай си, изплюй камъчето, че как ли не ти убива
то в устата и на мозъка...Никак не се дивя и не ти се чудя чоджум.
2014.07.18г. Владимир Петков-Трашов
Е глупости сега, това е проверена и общодостъпна информация, всеки може сам да я провери на страницата на НСИ например. Само че средното аритметично невинаги е много изразително, защото ако един милионер има 1 милион, а един просяк има 0 лева, средно имат по 500 000!
Също и в Германия например има много хора с далеч по-ниска заплата от средните месечни брутни 3400 евро (от които нето остават около половината). Както и такива с много по-високи доходи, разбира се.
Самият факт обаче, че на българите навсякъде им се привиждат кагебисти и кагебистки и руски сценарии, издава тяхната неувереност и изнервеност. Ами нали сте член на ЕС и НАТО и пак не може да се успокоите? По-рано се страхуваха, че няма да станат членове на ЕС и НАТО, сега пък са се уплашили, че някой щял да ги вади от тези организации. Но тяхната неувереност не е неоправдана, защото Русия наистина не се е отказала от хватката си върху България и се меси навсякъде и във всичко. Ако някой си мисли например, че в събитията около КТБ няма руска връзка, много се лъже. При това се опасявам, че руската операция за дестабилизация на България не е свършила.
А тайна на г-н Трашов ще си остане къде вижда в моите предупреждения за коварността на Русия възхвала на руските стремежи. Но за мен това не е учудващо, тъй като започвам да вярвам в Ангел Грънчаровите народопсихологизми, които поначало отхвърлях. Българите май наистина имат някаква своя странна, непонятна за мен антилогика, която само те си разбират и в която черното е бяло и обратно.
Публикуване на коментар