Представена публикация

За всички, които се интересуват от моите коментари, беседи и от дискусиите, в които участвам!

Съобщавам, че всеки, който иска да следи моите всекидневни коментари и анализи, може да го прави като посещава редовно моята страница във фе...

четвъртък, 6 ноември 2014 г.

Ний живеем в "социална държава", нема лабаво: радвай се, малоумни народе!



Из: По-предпазливи сме при избор на банка за нашите спестявания.", автор: Десислава Николова, Финансов анализатор от www.MoitePari.bg в Новините на БНТ 1.

Анализатори отчитат спокоен и стабилен банков пазар. Според тях банките имат достатъчен ресурс и спадът на лихвите по депозитите през последния месец не е притеснителен. Просто хората трябва да имат предвид, че няма да забогатеят от лихвите по депозита си.

Този анализ на анализатора ме изумява. Разбираемо е, че за да се спестява трябва да има мотивация. А тя е само една -РАЗУМНА ЛИХВА, която да бъде поне малко НАД НИВОТО НА ИНФЛАЦИЯТА.

В противен случая спестителя НЕ СПЕСТЯВА, А ГУБИ и би трябвало да осъзнае, че не е спестител, а ПРАХОСНИК НА СВОЕТО СИ.

Виждам в момента средна лихва за 3 месечие 1.5% и е с тенденция към още по-голям спад. А колко е инфлацията? Безспорно с пъти повече!

Преди няколко години банките отпуснаха дългосрочни кредити 15-20-30 г, с лихва, чувам, 15% и дори повече. Плащаха лихва 3-4% на спестители, ОТ ПАРИТЕ НА КОИТО СЕ ДАВАТ ТЕЗИ КРЕДИТИ. Сега драстично намаляват лихвите на спестителите, но лихвите на кредитополучателите остават същите. РАЗЛИКАТА ОТИВА В БАНКИТЕ!!!

Защо хората да не забогатяват от спестяваниятя си, Десислава? Те са работили за тези пари и е редно сега ПАРИТЕ ДА РАБОТЯТ ЗА ТЯХ!!!

По-голямата част от печалбата трябва да бъде за спестителите, благодарение на които банките съществуват, а банките да се задоволят с една малка част.

Докато това не стане, аз няма да спестявам. Пари трябват за всичко, а живота е само един и при това кратък.

Мисля да е ясно, че анализаторът греши. Спестител... до скоро!!!

Написа: Nik Mical

Виж и това:



КРАТЪК МОЙ КОМЕНТАР: Какво става с парите ни? - това е въпрос, който мнозина вече си задават. Някои се радват, че един Вежди Рашидов примерно щял да си загуби парите (той не пропуска ден, в който да не реве в някоя медия за парите си!), но когато парите на комшията изгарят, това не значи, че радостта ти е разумно поведение, щото, предполага се, и твоите пари също са застрашени. В такова време най-добре са хора като мен, които нямат и лев в банките, защото нямат и грижи за това какво става с парите им, дали се топят като сняг в пролетно време и т.н. Ето на какви хора следва да се завижда в днешно време: на тия, които нямаме пари в банките. Нямаш пари, нямаш грижи! Имаш пари, имаш ядове, виж Вежди Рашидов колко страда, горкият, със своите милиончета. Танталови мъки са неговите, не ми се мисли: да ти изгорят парите ако се приложи законът. Да де, ама ще му намерим колая, няма да се приложи законът, и ний всинца, балъците де, ще платим парите и на Рашидов, и на мнозина други като него. Ний, дето нямаме пари, ще платим парите на тия, дето имат, и дето са си ги турили на грамадна лихва в съмнителни банки. И лихвите ще им платим, колко му е! Е те на това му се вика "социална справедливост", нали така?! Ний живеем в "социална държава", нема лабаво! Радвай се, малоумни народе!

Абонирайте се! Подкрепете свободната мисъл и свободното слово в България тъкмо когато те са в страшна немилост!  (Забележка: Можете да получавате броевете на в-к ГРАЖДАНИНЪ за 2011 г. ако пишете на имейл angeligdb [@] abv.bg)

2 коментара:

Анонимен каза...

ГЕРБ има опит и предлага много прости решения за реформа в областта на културата. По време на своето управление закри няколко театри, а когато отново дойде на власт, вероятно ще закрие и останалите. Освен това в партията обичат музиката. Репертоарът е богат - от „Батальонът се строява“, та чак до „Цъфнал ГЕРБ“. Лично лидерът се срещна и с такива звезди като Лепа Брена и Весна Змиянац.

Трето. След като се разбра, че бившият културен министър къта 2.5 млн. лв. в КТБ, очевидно знае формулата как да се забогатее от изкуство. „Това са парите ми, които съм спечелил с чук и длето в ателието си в продължение на 60 години“, обясни Вежди Рашидов. Всички му повярвахме, понеже години наред стиска в ръцете си пура и бокал с уиски, пардон! – чук и длето. За мощта на твореца свидетелстваха и други негови думи: „Ако се случи най-лошото и си загубя парите, ще стане гражданска война!“

Представете си само как Вежди повежда гражданството и брадата му гордо се вее над изпепеленото статукво...

Би се получило хубаво произведение на изкуството, стига обаче да не си посегне. А лидерът му Бойко Борисов предупреди за такава опасност - в своето отчаяние Рашидов бил пред самоубийство. Той за един невръчен орден “Стара планина“ орева орталъка, че ще емигрира, та за 2.5 милиона ли ще се сдържи?

Пляс, грух, пръц, ох!
-A+A
Любослава Русева

Анонимен каза...

За съжаление няма вече голям смисъл от спестяване, едно на ръка, че лихвите са под инфлацията, друго – че скоро всички непокрити книжни валути на света начело с долара и еврото скоро ще се върнат към истинската си стойност, а тя е 0.

Както казва финансовият анализатор Детлеф Шлихтер:

Фиатните валути винаги завършват с хиперинфлация и икономически колапс… Глобалният стандарт на книжните пари продължава вече четиридесет години, но с всеки ден се натрупват доказателства, че ендшпилът бързо наближава. Световната икономика се намира в задълбочаваща се финансова криза, предизвикана от ексцесивни нива на задлъжнялост, сериозни балони при активите и пренапрегнати банки – всичко дисбаланси, които са пряко следствие от четири десетилетия безпрецедентно създаване на фиатни пари, на изкуствено ниски лихви и на ролята на централните банки като кредитори от последна инстанция… Всички книжни парични системи след известно време са изпитвали растяща финансова нестабилност, икономически колебания и ускорен упадък на паричната покупателната способност. Всички те в крайна сметка се провалят. В крайна сметка властите или се връщат към стокови пари преди пълния колапс, или не го правят, което води до хиперинфлация с тежки последици за обществото… Централните банкери сега са в много тежка ситуация. Няма лесен изход. Ниски лихви и по-нататъшен ръст на кредитите трябва да бъдат поддържани на всяка цена и тъй като частният сектор има все по-малко желание да участва, държавата все повече се превръща в „кредитополучател от последна инстанция“ на централните банки като „кредитори от последна инстанция“. Федералният резерв ще се впусне и в QE3, и в QE4. След ценните книжа, обезпечени с ипотечни кредити и държавните облигации на САЩ, в балансите на централната банка ще се озоват и корпоративни облигации, заемите за автомобили и дълговете по кредитните карти – и, разбира се, още държавни облигации. Европейската централна банка ще продължи да натрупва постоянно растящия дълг на европейските държави. Но когато населението разбере, че миражът за платежоспособност се поддържа само чрез все по-бързо създаване на пари, доверието в държавните книжни пари бързо ще се изпари.
Исторически всички книжни парични системи са завършвали или с пълен колапс, или чрез своевременно завръщане към стокови пари. Четиридесет години след началото на сегашния епизод на книжни пари сме изправени пред същия избор.