„Реформата в образованието прилича на реформата в гробището - тъй като няма подкрепа отвътре.“
(Проф. Тодор Танев, министър на образованието и науката, позовавайки се на някакъв английски мислител.)
„Образованието на всеки от своите етапи се нуждае от сериозни реформи.“ - това пък вече е мисъл на самия министър в интервюто му тази вечер по една телевизия.
ПОСТСКРИПТУМ: Министърът, апропо, заяви, че все още не са определени заместниците му. Да видим, интересно е, дали някой ще му предложи моето име като кандидат за този пост - след като моя милост по недвусмислен, изцяло публичен начин заявих готовността си да се самопожертвам и да заема този пост. Да, завързва се твърде интересен казус, примерно в светлината поне на ето това: Мое кратко Отворено писъмце до господата Борисов, Кънев и Танев
Търсете по книжарниците забележителната книга на философа Ангел Грънчаров ПРЕСЛЕДВАНЕ НА ВРЕМЕТО: Изкуството на свободата, изд. A&G, 2003 г., разм. 21,5/14,5 см., мека подвързия, ISBN 954-8945-88-6, 280 стр., 8.00 лв. Книгата говори за “нещо”, което е близко на всеки един от нас: времето. Тя се опитва да ни насочи към чисто човешкото в него, към неговата ценност за човека. Това, че времето не ни е чуждо и ни изглежда “добре познато”, съвсем не означава, че го разбираме. Нашето предварително познание за времето не навлиза в неговите дълбини, а само докосва повърхността, най-бледата му външност. Съзнанието за време го приема за факт, с който трябва да се “съобразяваме”, но не отива по-нататък и не се задълбочава в неговата тайна. Когато обаче ни запитат А що е време?, почти нищо не можем да кажем: мълчанието е нашият отговор. Тази необичайна и изненадващо понятна философска книга “поглежда” в скритото “зад” мълчанието ни – за времето, живота, свободата.
1 коментар:
Това са думи на г-н Станков - ех министър на Правосъдието: "Да правиш реформа в съдебната система е като да местиш гробище - никой няма да се вдигне отвътре да ти помага". Много беше прав!!!!
Весел Патилан
Публикуване на коментар