Представена публикация

За всички, които се интересуват от моите коментари, беседи и от дискусиите, в които участвам!

Съобщавам, че всеки, който иска да следи моите всекидневни коментари и анализи, може да го прави като посещава редовно моята страница във фе...

неделя, 30 ноември 2014 г.

Явно у тия безсрамни гьонтапигьози съвсем е закърняло всякакво нравствено чувство, а, какво ще кажете вие по този въпрос?



Евродепутатът Дудук Бареков е изпаднал в сълзливо сиромахомилство и в тази връзка обяви пред една телевизия, че щял бил да раздава евродепутатската си заплата на бедните - аз лично щях да се разрева от умиление като чух това негово откровение! Какъв скромен човек само, а, какво ще кажете?!

Водещата облещи очи, и тогава г-н Дудук благоволи да разкрие част от най-потайните си сърдечни терзания: той, милият, не бил сигурен кое е по-правилно, дали да раздава заплатата си тайно, без да шуми пред медиите, тихичко, тихомълком, или пък требва да тръби за "добродетелността" си колкото се може по-гръмко, из сите медии, както, примерно, прави това петелът, обявявайки гръмко, пред целия свят, снасянето на яйце от верната си другарка-кокошка!

Та ето тоя нравствен и психологически въпрос силно терзаел напоследък нашия многострадалний народний трибун Дудек Бареков, много мислел от мислел по тоз труден казус, ала не можел да реши кое е по-правилното, представяте ли си?

Явно у тия безсрамни гьонтапигьози съвсем е закърняло всякакво нравствено чувство, а, какво ще кажете вие по този въпрос?

Търсете по книжарниците забележителната книга на философа Ангел Грънчаров ТАЙНСТВОТО НА ЖИВОТА: Въведение в практическата философия, изд. ИЗТОК-ЗАПАД, 2006 г., разм. 20/14 см., мека подвързия, ISBN-13: 978-954-321-246-0, ISBN-10: 954-321-246-5, 317 стр., 10.00 лв. Авторът тръгва от простия факт, че човекът е живот, че ние сме живи и влюбени в живота същества, от което следва, че по никой начин не бива да му изневеряваме: да си мислим, че сме “нещо повече от това”, че сме “нещо повече от него”. Но човекът е и разбиращо същество, което значи, че не се задоволява с “простата даденост” на непосредствения живот, а непрекъснато търси смисъла, неговата ценност за нас самите. Оказва се, че ние живеем като че ли само затова непрекъснато да търсим себе си, което, от друга страна погледнато, означава, че постигаме себе си само когато свободно “правим” себе си, своето бъдеще, а значи и съдбата си. Пътят на живота у човека изцяло съвпада с пътуването към самия себе си, от което не можем да се откажем...

Няма коментари: