Представена публикация

За всички, които се интересуват от моите коментари, беседи и от дискусиите, в които участвам!

Съобщавам, че всеки, който иска да следи моите всекидневни коментари и анализи, може да го прави като посещава редовно моята страница във фе...

вторник, 30 декември 2014 г.

Моя честитка и покана до г-н Министъра на образованието и науката



Тази сутрин ми хрумна да напиша следното съобщенийце до г-н Министъра на образованието и науката, сторих го на "Лични" във Фейсбук, ето какво писах на г-н професора:

Здравейте, проф. Танев,

Честито Рождество Христово най-напред! Благодаря Ви още веднъж за споделеното приятелство в Мрежата за общуване Фейсбук!

Аз водя едно предаване в Пловдивската обществена телевизия, така се казва този частен канал, предаването се нарича "На Агората с философа Ангел Грънчаров" и чрез пресцентъра на МОН Ви поканих, като идвате в Пловдив, да участвате и в предаването. Една от основните теми, която обсъждаме в него, е реформата в образователната сфера.

Не зная дали е стигнала до Вас моята покана, затова си позволявам тук да Ви безпокоя. Не зная също дали вече не сте идвали в Пловдив откакто станахте Министър. Но ето, актуализирам тук поканата си - ще се радвам да я приемете и да гостувате в скоро време и в Пловдив, и в предаването по ПОтв.

Пожелавам Ви приятно посрещане на новата година - и също здраве, щастие и успехи в новата 2015-та година! Желая Ви успех в провеждането на толкова необходимата за страната ни реформа в образователната сфера!

Търсете по книжарниците забележителната книга на философа Ангел Грънчаров ПРЕСЛЕДВАНЕ НА ВРЕМЕТО: Изкуството на свободата, изд. A&G, 2003 г., разм. 21,5/14,5 см., мека подвързия, ISBN 954-8945-88-6, 280 стр., 8.00 лв. Книгата говори за “нещо”, което е близко на всеки един от нас: времето. Тя се опитва да ни насочи към чисто човешкото в него, към неговата ценност за човека. Това, че времето не ни е чуждо и ни изглежда “добре познато”, съвсем не означава, че го разбираме. Нашето предварително познание за времето не навлиза в неговите дълбини, а само докосва повърхността, най-бледата му външност. Съзнанието за време го приема за факт, с който трябва да се “съобразяваме”, но не отива по-нататък и не се задълбочава в неговата тайна. Когато обаче ни запитат А що е време?, почти нищо не можем да кажем: мълчанието е нашият отговор. Тази необичайна и изненадващо понятна философска книга “поглежда” в скритото “зад” мълчанието ни – за времето, живота, свободата.

Няма коментари: