Представена публикация

За всички, които се интересуват от моите коментари, беседи и от дискусиите, в които участвам!

Съобщавам, че всеки, който иска да следи моите всекидневни коментари и анализи, може да го прави като посещава редовно моята страница във фе...

петък, 5 декември 2014 г.

Руска идиотщина: свещеник гони бесовете от сървърите на Националната банка на Русия с оглед курсът на рублата да бъде закрепен!



МОСКВА, ул.Неглинная, 2 декабря. Священник изгоняет бесов из серверов Центробанка, отвечающих за поддержание курса рубля. По словам отца Виктора, исход потусторонних сил из серверов ЦБ РФ может повлечь за собой укрепление рубля по отношению к основным мировым валютам.


Абонирайте се! Подкрепете свободната мисъл и свободното слово в България тъкмо когато те са в страшна немилост!  (Забележка: Можете да получавате броевете на в-к ГРАЖДАНИНЪ за 2011 г. ако пишете на имейл angeligdb [@] abv.bg)

12 коментара:

Анонимен каза...

Ще затягат коланите още поне 1000 години и винаги целия свят ще им е виновен! За Русия ще става все по-лошо и по-лошо. Просто по обективни причини. Русия няма производство. БВП се крепи на приходи само от газ и петрол, което формира над 60% от БВП. Перспективите за ползването на фосилни горива в световен мащаб са за тяхното постепенно и поетапно премахване за сметка на възобновяемите източници на енергия. В това е бъдещето. И понеже в това е бъдещето, то Русия, няма бъдеще! Единствения шанс на руснаците е да изхвърлят Путин и путинизма и се присъединят към Европа и НАТО! Това е! Русия няма друга алтернатива. В противен случай ги очаква тотален разпад и унищожителна криза и то вътре, в сърцето на самата Русия. Духът на свободата е изпуснат. Милиони руснаци видяха как живее цивилизования свят и не искат да се връщат във варварската епоха на комунизма. Самите комунисти бягат на запад, но не и в Северна Корея. Самия Путлер си е изпратил дъщерите в Холандия и Германия, но не и в Северна Корея или Куба и то при тези възможности, които Путлер има.

Chavdar Kamenarov

Анонимен каза...

Какво става в Русия? Какво значи всичко това?

Откъси от публикуван неотдавна анализ на руския дисидент
Сергей Григорьянц

Завершение «перестройки» КГБ и России, как возрождение войны с европейской цивилизацией
Опубликовано на сайте: 8 ноября 2014, 15:56

…Г-жа Олбрайт еще много раз будет «ошарашена» новостями, идущими из России. В Соединенных Штатах по различию психологии и отдаленности (даже от европейского мира) никогда не понимали коммуно-чекистский советский лагерь и его сменяющихся до сегодняшнего дня лидеров.

…К несчастью, именно сегодня «ошарашенная» Олбрайт и многие другие лидеры Соединенных Штатов, безоговорочно считавшие, что они победили в холодной войне, встретились с плодами своего полного непонимания всего, что происходило в СССР и в России в годы, которые вполне откровенно были названы «перестройкой», но тогда они сочли, что это случайное название. А между тем к этому времени уже четверть века был спрятан где-то в США непонятый ни ЦРУ, ни американскими президентами полковник, аналитик КГБ Анатолий Голицын, который во многих любопытных подробностях на основании известных ему материалов (в 1961 году) предсказал приход «перестройки»:

в СССР появится новый молодой харизматичный лидер;
он заговорит ко всеобщему восторгу о демократии и правах человека;

освободит политзаключенных;

допустит в экономике ограниченную частную собственность;

вернет из ссылки Сахарова и сделает его вице-премьером.

Анонимен каза...

Последнее — это уже из книги Голицына, по-видимому, долго не пропускаемой в печать ЦРУ, но все же изданной в январе 1984 года, то есть еще при жизни Андропова.
Голицын перессказывает «план Шелепина», детали которого использовал Андропов для Горбачева, когда выяснилось, что «Першинги-2» достигают Москвы за семь минут и начав войну со своими ракетами и десятками тысяч танков, он не успеет даже спрятаться. И начался «план Андропова» во многом предсказанный Голицыным, поскольку он использовал шелепинские заготовки, но никем, как и всегда в отношении СССР и России не понятый в США…

…ничего не меняет в главном проекте путинского руководства — уничтожении всего послевоенного мироустройства, милитаризации России и всемерное использование разнообразных механизмов спецслужб в этом противостоянии со всем цивилизованным миром. К несчастью, опять нужно начать с непонятой как следует ни в России, ни в США истории последних десятилетий — именно это непонимание и является причиной ошибок и российской оппозиции и администрации США.

Естественно, американцев обманули как детей, что было нетрудно — в Вашингтоне выдвинулся самый примитивный из них Строуб Тэлботт, который говорил тогда самодовольно: «коммунисты хорошие ребята, с ними можно иметь дело»,…

Поскольку и мюнхенская речь Путина (2007) и перевооружение армии и подготовка к продуктовому эмбарго начались несколько лет назад, можно предположить, что тогда же начали готовить и украинский кризис… Но Путин мог бы напасть (при удобном случае) и на Казахстан. Было бы даже удобнее, также как для Ельцина сперва было безразлично, где начинать войну доказывающую прочность его власти и отказ от дезинтеграции вслед за Советским Союзом уже и России — в Чечне или в Татарстане…

Россия же — небывалая в мире, да к тому же гигантская страна, управляемая спецслужбой и принимаемые в ней решения будут основаны на совсем особой (преступной — «все дозволено») психологии и совсем других, неожиданных, накопленных десятилетиями тайных механизмах воздействия и открытой, но партизанской («герилья») войны.,, .

— Россия начала войну против мирового порядка, опорой которого сегодня являются Соединенные Штаты Америки и лишь вопрос времени и обстоятельств какую форму примет эта война. Скорее всего очень сложную и неожиданную. Дестабилизировать положение в естественно не готовых к большой войне демократических странах, в Европе, в США, возможно, управляемая КГБ и Путиным Россия в самом худшем случае и в состоянии — Бог ведает, какие разрушительные механизмы накоплены Лубянкой и на что еще они рассчитывают, начиная противостояние со всем миром…

Крым и Донбас при всей отвратительности русской агрессии и демагогии лишь второстепенные вопросы в реализации крупномасштабного проекта изменения соотношения сил в мире.

А потому сам по себе вопрос о
Крыме — временный, мелкий и не имеющий большого значения.

Анонимен каза...

Лудият пак пусна анализи на Голицин да запуши всяка тема. Интересно Голицин споменал ли е каква точно роля има за руското господство предстоящия фалит на Могучая?

Анонимен каза...

Би било прекрасно Русия да фалира и светът завинаги да се отърве от това нея, но се опасявам, че това няма да стане така лесно. Впрочем опасността Съединените щати и/или Европа и Япония да фалират е дори по-голяма. Технически погледнато те дори вече са фалирали, което не може да се каже за Русия, чиито държавен дълг е съвсем поносим. Виж, корпоративната задлъжнялост на руските фирми е нещо съвсем друго. Като цяло руската икономика, разбира се, не е идеална, но все още е далеч от фалит. Също така се опасявам, че ако икономическото положение на Русия силно се влоши, Кремъл има някакъв подготвен сценарий, може би някаква смъртоносна последователност от ходове. Антикомунистът и дисидент Григорянц го пише в анализа си (виж горе): „Бог ведает, какие разрушительные механизмы накоплены Лубянкой и на что еще они рассчитывают, начиная противостояние со всем миром.» т.е. «Един Бог знае какви разрушителни механизми са натрупани в Лубянка и на те на какво още разчитат, започвайки противостоене с целия свят.»

Мисля, че Западът в момента определено не разбира глобалната стратегическа ситуация. За съжаление виждаме, че онези, които като Голицин, Григорянц и мен, които предупреждават за надвисналата опасност, ги обявяват за луди. Така че на само Ангел Грънчаров е неразбран, има и други. За разлика от него ние обаче приемаме това философски, без да скачаме до тавана или да обявяваме всички българи за идиоти. Иначе много лесно би било да кажем: не само всички във форума на Ангел Грънчаров, но и всички българи и въобще всички хора по света са кретени, щом не могат или не искат да разберат тези аргументи. Но аз не го казвам, защото знам какви са хората и че други няма, те са такива, каквито сам, а и понеже нямам никакво намерение да спасявам никого. Аз само съвсем доброжелателно давам материал и информация за сведение, нека всеки сам прави проучвания, да мисли и да си прави изводите. Ако смята, че моите постове са глупост и лудост, си е негова работа.

Анонимен каза...

Мужишка му работа. Толкова водка пият, нищо чудно, че вярват в бог.

Ангел Грънчаров каза...

На последния идиот с атеистична закваска: абе, идиот, ти смяташ, че пияндетата много вярват в Бог, така ли? Я помисли малко, диване такова...

Ангел Грънчаров каза...

На горния таваришч, дето не престава да се опитва да ме учи как е правилно да мисля бих пожелал да избягва да се изказва от мое име или да прави идиотски заключения за това аз какво съм бил мислел. Аз каквото мисля, си го казвам и пиша сам, колко пъти, бе, таваришч, трябва да ти кажа това нещо - избягвай да ми приписваш идиотщини, които и през ума не са ми минали, много ме подценяваш, ала така работите не стават, бъди малко по-коректен, щото взе да прекаляваш. Пиши и говори от свое име, а мен не ме закачай, аз когато искам да кажа нещо, сам ще си го кажа, ти не се обаждай от мое име, стана ли ясно това простичко условие, което милион пъти ти го казах, и пак продължаваш да ми приписваш разни идиотщини...

Анонимен каза...

Да, г-н Грънчаров. Човек, който доста се е почерпил с някакъв алкохол е много по-вероятно да вярва в бог (или богове), защото способността му да мисли е силно накърнена. Трезвият човек по-трудно би повярвал на такива измислици, защото мозъчният му капацитет не е обременен с алкохол.

Ангел Грънчаров каза...

Това са пълни глупости. Опиянението от бездуховност (безкултурие, безнравственост, простащина) е значително по-силно от опиянението от алкохол и пияните от него точно затова изпадат в безбожие, сиреч, във вяра в разните му там материалистически кумири и бесове...

Анонимен каза...

Глупости говорите. Някои от най-видните неверници не са вкусвали алкохол. Страстният пушач Бъртранд Ръсел например не е близвал. Така че горите :)

Ангел Грънчаров каза...

Леле, колко сте зле с разбирането! Наистина ли не разбирате за какво говоря - или просто се преструвате? Не е възможно да не разбирате чак толкова. Аз Ви пиша, че става дума за опиянение от бездуховност, за което става дума при материализма-атеизма, това нима не можете да го разберете?