Виж по този повод коментарите на стената ми във Фейсбук, където подхвърлих темата с ето тия думи:
Яяяя, интересно, първият руски компютър не бил издялан от дърво, а бил ламаринен! :-)
Отговориха доста хора; ето отговора на Красимир Бачков: Много евтин, бе! Пак добре, че не е на колела и няма 80 сантиметрово оръдие!
Търсете по книжарниците книгата на философа Ангел Грънчаров БЪЛГАРСКАТА ДУША И СЪДБА (с подзаглавие Идеи към нашата философия на живота, историята и съвременността), , 12.00 лв., изд. ИЗТОК-ЗАПАД, 2007 г., разм. 20/14 см., мека подвързия, ISBN 978-954-321-375-7, 354 стр. Книгата е новаторски опит за по-цялостно представяне и описание на битуващите в нашето съзнание исторически и "народопсихологични" комплекси, които определят и нашите реакции спрямо съвременните реалности на живота ни. Авторът търси смисъла, който се крие в случващото се с нас самите, изхождайки от предпоставката, че ясното съзнание за това какви сме като индивиди и като нация е основа на така необходимата ни промяна към по-добро. А този е залогът за бъдещия ни просперитет.
3 коментара:
Не се наемам да оценявам качествата на конкретния компютър, но хора като А.Г. не разбират и не схващат, че СССР и Русия може като цяло да са технологически по-изостанали от западните страни, но че това все пак са ядрени и космически държави, които имат някои наистина върхови технологии. Това като цяло е грешката на Запада, който особено след 1991 има склонност да подценява Русия, което е много недалновидно и от което вече страда вероятно още ужасно ще пострада.
Таваришч кагебестки пропагандист, благодарем, че ни посвети и в тази опорна точка на КГБ, която е "единственота правилна", безспорно :-)
Не е позиция на КГБ да имаш реалистична, балансирана оценка в случая за Русия, нейните възможности и ресурси, а също така за Виетнам, Америка, Германия и Парагвай например. Не аз, а Вие повдигате въпрос именно за Русия, ако бяхте писали за Бутан например, щях да оценя възможностите на Бутан, но Вие не пишете за Бутан.
Публикуване на коментар