Почти няма знаково дело след 2012 г., когато главният прокурор Сотир Цацаров дойде на власт, което да не е поръчково – и то от същия център, който поръча и КТБ.
Това заяви в специално интервю, дадено в Сърбия на Сашо Диков, бившият банкер и мажоритарен собственик на фалиралата банка КТБ Цветан Василев.
„Срещу мен и банката беше използвана цялата държавна машина, действаща като организирана престъпна група.
Прокуратурата участва в престъпно съдружие с хората, които крадат активите на КТБ“, категоричен е той. По думите на Василев главният прокурор е бил избран с консенсус между ГЕРБ и ДПС и е зависим от волята на депутата от ДПС Делян Пеевски.
Имало е среднощни заседания с Пеевски в следствената прокуратура, с цел да ми бъде повдигнато най-тежкото обвинение и да издадат международна заповед за ареста ми, твърди той.
Банкерът потвърди и за наличието на шпиц командата в прокуратурата, по твърденията на следовател Бойко Атанасов. Според него именно тя е работила и по казуса КТБ. (Прочети ЗА КРАЯ и непременно ИЗГЛЕДАЙ ВИДЕОТО)
Виж и това за всеки случай:
Няма коментари:
Публикуване на коментар