Представена публикация

За всички, които се интересуват от моите коментари, беседи и от дискусиите, в които участвам!

Съобщавам, че всеки, който иска да следи моите всекидневни коментари и анализи, може да го прави като посещава редовно моята страница във фе...

понеделник, 27 ноември 2017 г.

Коя е принципната разлика между румънците и българите?



Десетки хиляди протестират в Румъния



Десетки хиляди излязоха снощи по улиците в Румъния на протест срещу съдебната и фискалната реформи, планирани от правителството. Най-голямата демонстрация се проведе в Букурещ, но шествия имаше в много други градове. Мотото на протеста беше „Заедно за справедливост”. Той бе насочен срещу плановете на управляващата Социалдемократическа партия за промени в съдебната система и данъчното облагане.

Предвижда се изменение на начина, по който се избира главният прокурор на Румъния, както и нов орган, който да инспектира магистратите, и разширяване правото на президента да налага вето на кандидатите за съдии и прокурори. (Прочети ЦЯЛАТА ИНФОРМАЦИЯ)

Освен това аз, Ангел Грънчаров, се чувствам длъжен отново да ви напомня, че нашият „български“ Картаген е крайно време да бъде разрушен…

Търсете по книжарниците забележителната книга на философа Ангел Грънчаров Преследване на времето: Изкуството на свободата, . изд A & G, 2003 г., разм. 21,5 / 14,5 см, мека подвързия, ISBN 954-8945-88-6, 280 стр, 8.00 лв... Книгата говори за "нещо", което е близко на всеки един от нас: времето. Тя се опитва да ни насочи към чисто човешкото в него, към неговата ценност за човека. Това, че времето не ни е чуждо и ни изглежда "добре познато", съвсем не означава, че го разбираме. Нашето предварително познание за времето не навлиза в неговите дълбини, а само докосва повърхността, най-бледата му външност. Съзнанието за време го приема за факт, с който трябва да се "съобразяваме", но не отива по-нататък и не се задълбочава в неговата тайна. Когато обаче ни запитат А що е време? почти нищо не можем да кажем: мълчанието е нашият отговор. Тази необичайна и изненадващо понятна философска книга "поглежда" в скритото "зад" мълчанието ни - за времето, живота, свободата.

2 коментара:

Анонимен каза...

"Коя е принципната разлика между румънците и българите?" - ами най-малкото, че при много по-страшен диктатор от Т.Ж. имаше Мирча Елиаде, Емил Чоран и много други литератори, художници и философи...

Ангел Грънчаров каза...

Другарке, Мирча Елиаде не е живял и един ден при диктатора Чаушеску, нещо сте се объркала. Той е живял в Америка...