Представена публикация

За всички, които се интересуват от моите коментари, беседи и от дискусиите, в които участвам!

Съобщавам, че всеки, който иска да следи моите всекидневни коментари и анализи, може да го прави като посещава редовно моята страница във фе...

понеделник, 10 февруари 2020 г.

"Либерално" ли е възпитанието у нас?




КРАТЪК МОЙ КОМЕНТАР: Къде многоуважаемият психолог е видял или срещнал у нас "либерално възпитание"?! Той нима не знае, че у нас и в училищата, и в семействата особено тотално преобладява тъкмо НЕЛИБЕРАЛНОТО възпитание и образование?! Той вероятно под "либерализъм" разбира това, че в училищата примерно учителите вече не бият учениците, но дава ли си сметка, че и без бой децата в училищата (където авторитарнитя подход е господстващ!) са тормозени и тероризирани (психично!) толкова много, че пред унижението на този тормоз бледнее всеки един бой?!

Апелира уважаемият психолог за "налагане на граници" чрез наказания (имплицитно това значи и бой!) и СТРАХ от наказания, т.е. апелира към още по-голям тормоз - за да избегнем недостатъците на несъществуващия у нас либерализъм. Да, ама когато се говори по тия въпроси трябва да се мисли. Изходната му предпоставка, а именно, че у нас ЛИБЕРАЛНОТО ВЪЗПИТАНИЕ било станало водещо е невярна, поради което и препоръките му са съвсем абсурдни!



Освен това смятам, че нашият "Картаген" - масовото българско безразличие спрямо истината и свободата! - е крайно време да бъде разрушен...

Търсете по книжарниците книгата на философа Ангел Грънчаров БЪЛГАРСКАТА ДУША И СЪДБА (с подзаглавие Идеи към нашата философия на живота, историята и съвременността), 12.00 лв., изд. ИЗТОК-ЗАПАД, 2007 г., разм. 20/14 см., мека подвързия, ISBN 978-954-321-375-7, 354 стр. Книгата е новаторски опит за по-цялостно представяне и описание на битуващите в нашето съзнание исторически и "народопсихологични" комплекси, които определят и нашите реакции спрямо съвременните реалности на живота ни. Авторът търси смисъла, който се крие в случващото се с нас самите, изхождайки от предпоставката, че ясното съзнание за това какви сме като индивиди и като нация е основа на така необходимата ни промяна към по-добро. А този е залогът за бъдещия ни просперитет.

Няма коментари: