Представена публикация

За всички, които се интересуват от моите коментари, беседи и от дискусиите, в които участвам!

Съобщавам, че всеки, който иска да следи моите всекидневни коментари и анализи, може да го прави като посещава редовно моята страница във фе...

петък, 24 юни 2022 г.

Защо никому никога за нищо не съм се подмазвал?


Един доскорошен мой "приятел" (фейсбучен, политически, тъй да се рече, не истински) се бил разочаровал от мен заради "тъй лошия ми характер"; по тази причина според него хората масово ме били ненавиждали и не ме подкрепяли; отвърнах му ето какво: 

Към любов и признание от "народните маси" се стремят обикновено мижитурките, те и за това нещо постоянно работят, тази е вечната им грижа: да угаждат и да се подмазват на "хората", да величаят "народа" (този е лакмуса за разпознаване на негодниците не само в политиката, а и изобщо!). 

Докато истински стойностните личности, понеже имат дързостта да казват само истината, обикновено са масово ненавиждани - най-вече от същите тия така копнеещи за слава нещастни мижитурки, които умора не усещат да ги плюят, да ги обиждат и пр. 


Не знам дали сте информирани, че още древните римляни са имали поговорката "Истината ражда ненавист, а подлизурството - приятелство!"

Затуй, в качеството ми на философ, никому никога за нищо не съм се подмазвал, тъй че напълно заслужавам да не ме смятате за приятел, нещо повече, да сте ми така обиден. (Теорията ви за генезиса на ненавистта към мен е твърде глупава и показва основно неразбиране на тия неща.)

Освен това смятам, че нашият "Картаген" - масовото българско безразличие спрямо истината и свободата! - е крайно време да бъде разрушен...







Търсете по книжарниците забележителната книга на философа Ангел Грънчаров Преследване на времето: Изкуството на свободатаизд. A & G, 2003 г., разм. 21,5 / 14,5 см, мека подвързия, ISBN 954-8945-88-6, 280 стр, 8.00 лв... Книгата говори за "нещо", което е близко на всеки един от нас: времето. Тя се опитва да ни насочи към чисто човешкото в него, към неговата ценност за човека. Това, че времето не ни е чуждо и ни изглежда "добре познато", съвсем не означава, че го разбираме. Нашето предварително познание за времето не навлиза в неговите дълбини, а само докосва повърхността, най-бледата му външност. Съзнанието за време го приема за факт, с който трябва да се "съобразяваме", но не отива по-нататък и не се задълбочава в неговата тайна. Когато обаче ни запитат А що е време? почти нищо не можем да кажем: мълчанието е нашият отговор. Тази необичайна и изненадващо понятна философска книга "поглежда" в скритото "зад" мълчанието ни - за времетоживотасвободата.

Няма коментари: