Представена публикация

За всички, които се интересуват от моите коментари, беседи и от дискусиите, в които участвам!

Съобщавам, че всеки, който иска да следи моите всекидневни коментари и анализи, може да го прави като посещава редовно моята страница във фе...

петък, 10 януари 2025 г.

Щом съм демократ, това прави ли ме наивник, глупак и фантазьор?

Коментар от ютюб-канала ПАРАЛЕЛ 42:

"Демокрацията е най-измамната система на управление. Човек трябва да е изключително глупав и наивен да вярва, че група милиардери в дадена държава ще оставят обикновения човек или простолюдието (така наречения "народ") да решава."

Аз пък съм демократ. Аз съм за демокрацията. Въпреки всичките й трудности, проблеми и недостатъци тя е за предпочитане. Щото всички други начини да се управлява държавата са значително по-лоши от нея. Префразирам Чърчил.

Добре де, щом съм демократ, това прави ли ме наивник, глупак и фантазьор? А вие като мен ли сте, можете ли да се определите като демократи, за демокрацията ли сте? Или сте умни и затова сте против нея? И кое тогава е за предпочитане пред нея?

Искате ли да поговорим за тия неща в нашата дискусия тази сутрин? Мястото и времето е известно: Философският дискусионен клюб в ютюб-канала ПАРАЛЕЛ 42, малко след 8 часа.

ЗАПОВЯДАЙТЕ! ВАШЕТО МНЕНИЕ ИМА ЗНАЧЕНИЕ!


ПОДКРЕПА: Become a Patron!

Освен това смятам, че нашият "Картаген" - масовото българско безразличие спрямо истината и свободата! - е крайно време да бъде разрушен...





Търсете по книжарниците забележителната книга на философа Ангел Грънчаров Преследване на времето: Изкуството на свободатаизд. A & G, 2003 г., разм. 21,5 / 14,5 см, мека подвързия, ISBN 954-8945-88-6, 280 стр, 8.00 лв... Книгата говори за "нещо", което е близко на всеки един от нас: времето. Тя се опитва да ни насочи към чисто човешкото в него, към неговата ценност за човека. Това, че времето не ни е чуждо и ни изглежда "добре познато", съвсем не означава, че го разбираме. Нашето предварително познание за времето не навлиза в неговите дълбини, а само докосва повърхността, най-бледата му външност. Съзнанието за време го приема за факт, с който трябва да се "съобразяваме", но не отива по-нататък и не се задълбочава в неговата тайна. Когато обаче ни запитат А що е време? почти нищо не можем да кажем: мълчанието е нашият отговор. Тази необичайна и изненадващо понятна философска книга "поглежда" в скритото "зад" мълчанието ни за времетоживотасвободата.

Няма коментари: