В поредната сбирка на нашия Философски дискусионен клуб поставяме и обсъждаме ред казуси, взети направо от живота - с цел осветляването на тъй важния проблем, фиксиран във въпроса в заглавието. (Прочее, акцентът, изразен в заглавието, е само един от моментите, нашите дискусии са интегрални: в тях поставяме поредици от най-важни, дори фатално важни въпроси!) Търсим ония тъй съдбовно нужни ни истини, благодарение на които можем да променим живота си - и да станем по-добри, по-човечни, по-истински, по-благородни, по-свободни, по-успешни, по-щастливи... Толкова тук. Останалото - в клипчето. Приятно гледане и приятни размисли ви желая! Който желае да подпомогне този канал или пък издаваното от мен философско списание ИДЕИ, което работи за разгръщането на духовния и личностен потенциал на младите хора, може да го направи като използва информацията в моя блог, наречен Humanus Academy (в търсачката лесно ще го намерите по това име!), раздел ДАРЕНИЯ (donations). (Или пък "да почерпи едно кафе" ето тук: https://ko-fi.com/ideiaig ) Абонирайте се за канала, на който гледате това видео, а също и за другите ми канали, на които помествам свои видеа с коментари, участия в дискусиите на нашия Философски клуб, интервюта по медиите и пр., ето ги тия други два канала, до тях можете да стигнете като ползвате ето тези линкове:
https://www.youtube.com/@angigog/
https://www.youtube.com/@AngelGrancharov/
https://www.youtube.com/@angelgrancharov874/
https://www.youtube.com/@Paralel42/ (Нека тук да стои и този линк, водещ и към този мой блог, за всеки случай.)
ПОДКРЕПА: Become a Patron!
Освен това смятам, че нашият "Картаген" - масовото българско безразличие спрямо истината и свободата! - е крайно време да бъде разрушен...
Търсете по книжарниците книгата на философа Ангел Грънчаров БЪЛГАРСКАТА ДУША И СЪДБА (с подзаглавие Идеи към нашата философия на живота, историята и съвременността), 12.00 лв., изд. ИЗТОК-ЗАПАД, 2007 г., разм. 20/14 см., мека подвързия, ISBN 978-954-321-375-7, 354 стр. Книгата е новаторски опит за по-цялостно представяне и описание на битуващите в нашето съзнание исторически и "народопсихологични" комплекси, които определят и нашите реакции спрямо съвременните реалности на живота ни. Авторът търси смисъла, който се крие в случващото се с нас самите, изхождайки от предпоставката, че ясното съзнание за това какви сме като индивиди и като нация е основа на така необходимата ни промяна към по-добро. А този е залогът за бъдещия ни просперитет.
6 коментара:
Няма такова нещо, другарю философ. Тъкмо вие, които гласувате, сте виновните. Аз не съучаствам в престъпленията на престъпници, следователно съм невинен.
На Грънчаров пяна му излиза от устата. Кой ще слуша това нещо в тия летни горещини? Хората искат да се разтоварят, да си починат, нещо приятно да чуят и видят, а другаря Грънчаров бълва ли бълва змийска отрова.
Гласувайте, за да спрем ПП-ДБ и да качим проф. Иво Христов на власт!
2/3 от ПП в Добрич минаха към ГЕРБ, ДБ им търси сметка
Скандалът в София не е единственият за ПП-ДБ. Четирима от шестимата общински съветници на коалицията в Добрич пристанаха на ГЕРБ. .
От днес Велислав Даскалов, Димитър Димов, Радослав Георгиев и Дамян Калчев са част от групата на ГЕРБ. Тя набъбна на 15 души - значително по-голяма от местната коалиция, с която през 2023 г. беше преизбран кметът Йордан Йорданов (9 мандата взе тогава групата).
Грънчаров лъже като типичен комсомолски секретар и банален агитатор от времето на късния соц, какъвто и всъщност е.
Грънчаров иска да прехвърли своята отговорност като гласувал за идиоти, крадци и разбойници, към тези които преди са гласували, но сега са решили да не участват в тази измама и са си запазили човешкото достойство.
Грънчаров като гласуващ имал право да бъде недоволен, тоест - да лае, все едно пък някой ще го чуе. Нима Грънчаров като гласувал за ППДБ, успя да спре назначението на Белазелков в КС? Или и за това сме виновни ние, негласуващите.
Грънчаров всъщност е в паника, защото системата в която той си живее добре, все някога ще рухне, като гласуват само 20%. Затова Грънчаров лъже и агитира, както навремето комунистите ни агитираха и даже принуждаваха да гласуваме, защото изборите били важни, от нас зависило, и ако не гласуваме за единствената и велика БКП, то ще сложим прът в колелото на историята, водещо към неизбежната победа на комунизма.
НАТО смекчи реториката си спрямо Русия в изявление, което ще бъде прието след срещата на върха на алианса в Хага. Това съобщи The Telegraph, позовавайки се на получено комюнике.
Формулировките в заключителното комюнике от срещата на върха, което е значително съкратено заради Доналд Тръмп, изглеждат по-меки в сравнение с предходни години.
Публикуване на коментар