Представена публикация

За всички, които се интересуват от моите коментари, беседи и от дискусиите, в които участвам!

Съобщавам, че всеки, който иска да следи моите всекидневни коментари и анализи, може да го прави като посещава редовно моята страница във фе...

понеделник, 17 октомври 2011 г.

Управляват ни милиционери-милионери и се гаврят с нас!

Какви дебати - говорилня, празнословие превелико и нищо друго! Срам! И от тия убавци един ще ни е президент, ауууу! Хак ни е! Ще си го заслужим, нъл, бре? Те такъв ни требе на нас, българите!

Ангеле, анализът, който си направил, е превъзходен. (Виж: Парад на празните тенекета) Едва ли друг ще направи това, което си сътворил. И ще има упреци към теб, но ти си свикнал с това, така че аз съм спокоен и радостен за теб.

Казваш, че са празни тенекета - не са празни, а преливат от безличност, Ангеле! Те тез тримцата се опитват и ще успеят може би, е, разбира се един от тех - те и тримцата са от един дол дренки! На нас - природонаселението - ще ни вържат такава тенекия, която ще трещи и дрънчи доста години по нашите географски ширини. А хората от света ще се чудят и маят що за народ сме ние - щом си избираме таквизи да ни управляват. (ОЩЕ >>>)


Търсете по книжарниците забележителната книга на философа Ангел Грънчаров ПРЕСЛЕДВАНЕ НА ВРЕМЕТО: Изкуството на свободата, изд. A&G, 2003 г., разм. 21,5/14,5 см., мека подвързия, ISBN 954-8945-88-6, 280 стр., 8.00 лв. Книгата говори за “нещо”, което е близко на всеки един от нас: времето. Тя се опитва да ни насочи към чисто човешкото в него, към неговата ценност за човека. Това, че времето не ни е чуждо и ни изглежда “добре познато”, съвсем не означава, че го разбираме. Нашето предварително познание за времето не навлиза в неговите дълбини, а само докосва повърхността, най-бледата му външност. Съзнанието за време го приема за факт, с който трябва да се “съобразяваме”, но не отива по-нататък и не се задълбочава в неговата тайна. Когато обаче ни запитат А що е време?, почти нищо не можем да кажем: мълчанието е нашият отговор. Тази необичайна и изненадващо понятна философска книга “поглежда” в скритото “зад” мълчанието ни – за времето, живота, свободата.

Няма коментари: