Паметникът на Съветската армия ще бъде съборен, а на негово място ще бъде прожектирана идентична холограма. Това решиха властите с оглед зачестилите боядисвания на монумента и натиска от руското външно министерство, което сигурно вече е скрило танк-два в градинката около ПСА.
Холограмата ще предотврати паметникът да бъде изрисуван пак, да започне да се рути, понеже е строен с мрамор и лепило за хартия, да се катерят по него разни буржоазни пиячи на бира и да бъде осиран от капиталистически гълъби, твърдят идеолозите на неговата трансформация.
"Единственият проблем ще е, ако спре токът. Тогава паметникът изчезва. Затова трябва България спешно да построи АЕЦ Белене" - съобщи пазителката на съветския мемориал Светлана Шаренкова с изкуствен руски акцент.
Идеята се стори чудесна на властите, които предприеха мерки по трансформирането на Пламен Орешарски в холограма, за да не се налага да го пазят по 4 джипа като мутрите.
Написа: zhelyo
Търсете по книжарниците забележителната книга на философа Ангел Грънчаров ПРЕСЛЕДВАНЕ НА ВРЕМЕТО: Изкуството на свободата, изд. A&G, 2003 г., разм. 21,5/14,5 см., мека подвързия, ISBN 954-8945-88-6, 280 стр., 8.00 лв. Книгата говори за “нещо”, което е близко на всеки един от нас: времето. Тя се опитва да ни насочи към чисто човешкото в него, към неговата ценност за човека. Това, че времето не ни е чуждо и ни изглежда “добре познато”, съвсем не означава, че го разбираме. Нашето предварително познание за времето не навлиза в неговите дълбини, а само докосва повърхността, най-бледата му външност. Съзнанието за време го приема за факт, с който трябва да се “съобразяваме”, но не отива по-нататък и не се задълбочава в неговата тайна. Когато обаче ни запитат А що е време?, почти нищо не можем да кажем: мълчанието е нашият отговор. Тази необичайна и изненадващо понятна философска книга “поглежда” в скритото “зад” мълчанието ни – за времето, живота, свободата.
Няма коментари:
Публикуване на коментар