Представена публикация

За всички, които се интересуват от моите коментари, беседи и от дискусиите, в които участвам!

Съобщавам, че всеки, който иска да следи моите всекидневни коментари и анализи, може да го прави като посещава редовно моята страница във фе...

вторник, 3 март 2015 г.

Работите и по отношение на школските учебници са поставени не иначе, а с краката нагоре, съвсем наопаки




... Той каза, че вече близо два месеца обсъжда този въпрос със свои колеги, потенциални автори на учебни помагала по тази дисциплина...

В тази връзка се наложи да напиша следното:

Сбъркана е методологията на историческата наука у нас. Още господстват представите и най-вече методологията на марксистката "историография", която е дълбоко порочна и сгрешена. Този въпрос съм го осветлил в своите книги със заглавия СТРАСТИТЕ И БЕСОВЕТЕ БЪЛГАРСКИ и БЪЛГАРСКАТА ДУША И СЪДБА, но кой да ти чете?!

Има кой да напише свестен учебник по история. Просто трябва да го направят млади хора, необременени от дефектите на образователната ни система. Трябва да са учили в нормална западна страна. Знам, че има такива хора. Ще им помагаме с каквото можем.

В областта на философията (етика, психология) аз лично отдавна съм написал подходящи учебни помагала - според изискванията на една нова и съвременна методология. За "благодарност" церберите на командната-директивна и бюрократична образователна система ме уволниха от училище и ме лишиха фактически от преподавателски права!

Тъй че работите у нас и в това отношение са поставени не иначе, а с краката нагоре, съвсем наопаки...

Търсете по книжарниците забележителната книга на философа Ангел Грънчаров ИЗВОРИТЕ НА ЖИВОТА: вечното в класическата и модерната философия, изд. ИЗТОК-ЗАПАД, февр. 2009 г., 520 стр. Книгата ИЗВОРИТЕ НА ЖИВОТА, външно погледнато, е систематичен курс по философия, в който обаче твърде експресивно се тълкуват и вечните въпроси, вълнуващи човешките същества на тази земя. Подобна форма, именно курс лекции по философия, осигурява на автора така потребната живост, непосредственост и свобода в общуването със съзнанието на читателя. През цялото време той се стреми да бъде близо и да не изневерява на ония неизбежни сърдечни трепети, благодарение на които човекът става човек – и личност, разбира се. Опитва се да приобщава съзнанието на читателя към така вълнуващата мисловност на непреходното, която именно е истинското богатство на човека.

Няма коментари: