Представена публикация

За всички, които се интересуват от моите коментари, беседи и от дискусиите, в които участвам!

Съобщавам, че всеки, който иска да следи моите всекидневни коментари и анализи, може да го прави като посещава редовно моята страница във фе...

неделя, 14 февруари 2021 г.

Ще издържим ли на студовете?

Зимата дойде! Браво на природата! Да му мислим ние как ще издържим на студовете... особено ние, учителите, дето сме в немилост, т.е. мутренската власт ни държи в принудителна безработица, не ни позволява да си упражняваме професията, опитва се да ни умори от глад и студ. Но с Божията помощ трябва да издържим, да видим де... то не се знае ще издържим ли, ама трябва да издържим! 

Освен това смятам, че нашият "Картаген" - масовото българско безразличие спрямо истината и свободата! - е крайно време да бъде разрушен...



Търсете по книжарниците забележителната книга на философа Ангел Грънчаров Преследване на времето: Изкуството на свободата. изд. A & G, 2003 г., разм. 21,5 / 14,5 см, мека подвързия, ISBN 954-8945-88-6, 280 стр, 8.00 лв... Книгата говори за "нещо", което е близко на всеки един от нас: времето. Тя се опитва да ни насочи към чисто човешкото в него, към неговата ценност за човека. Това, че времето не ни е чуждо и ни изглежда "добре познато", съвсем не означава, че го разбираме. Нашето предварително познание за времето не навлиза в неговите дълбини, а само докосва повърхността, най-бледата му външност. Съзнанието за време го приема за факт, с който трябва да се "съобразяваме", но не отива по-нататък и не се задълбочава в неговата тайна. Когато обаче ни запитат А що е време? почти нищо не можем да кажем: мълчанието е нашият отговор. Тази необичайна и изненадващо понятна философска книга "поглежда" в скритото "зад" мълчанието ни - за времетоживотасвободата.

3 коментара:

Анонимен каза...

Ще издържите. Нищо ви няма.

Анонимен каза...

Г-н Грънчаров, редовно чета Вашия блог. Искам да Ви попитам, защото съм прочел:

1. Оплаквате се, че трябва да ядете основно качамак и чорба.
2. Оплаквате се, че нямате пари за отопление.
3. Оплаквате се, че книгите Ви не се купуват.
4. Оплаквате се като цяло от безпаричие.

Въпросът ми е - какво правите, за да си намерите по-добра и високоплатена работа, която да не е учителска? Подавате ли документи? Търсите ли? Има толкова работно места, където хората вземат по 1000-1200 лева чисто. Кандидатствате ли?

Иван Чимпилев

Ангел Грънчаров каза...

Г-н "Иван Чимпилев", Вие как мислите, търся ли си работа или не си търся? Второ, каква работа според Вас е подходяща за един човек, който цял живот е работил като учител? Каква работа ми предлагате като подходяща за мен? В строителството ли да потърся работа? Или в производството на... кажете, в производството на какво е подходящо да кандидатства един учител, един философ, един писател като мен? Ще Ви бъда благодарен да ми отговорите на въпросите. Щото въпросът, който Вие ми поставихте, е риторичен. Апропо, не се оплаквам, че ям основно качамак (чорби не ям!), ям и боб, та не се оплаквам, че ям такива неща, а просто казвам какво ям. Аз по принцип от нищо не се оплаквам. Защо пиша тия неща е лесно да се досети човек, но на Вас явно Ви убягва.