Освен това смятам, че нашият "Картаген" - масовото българско безразличие спрямо истината и свободата! - е крайно време да бъде разрушен...
Търсете по книжарниците забележителната книга на философа Ангел Грънчаров ИЗВОРИТЕ НА ЖИВОТА: вечното в класическата и модерната философия, изд. ИЗТОК-ЗАПАД, февр. 2009 г., 520 стр. Книгата ИЗВОРИТЕ НА ЖИВОТА, външно погледнато, е систематичен курс по философия, в който обаче твърде експресивно се тълкуват и вечните въпроси, вълнуващи човешките същества на тази земя. Подобна форма, именно курс лекции по философия, осигурява на автора така потребната живост, непосредственост и свобода в общуването със съзнанието на читателя. През цялото време той се стреми да бъде близо и да не изневерява на ония неизбежни сърдечни трепети, благодарение на които човекът става човек – и личност, разбира се. Опитва се да приобщава съзнанието на читателя към така вълнуващата мисловност на непреходното, която именно е истинското богатство на човека.
4 коментара:
Не зная. Любопитно защо питате мен.
Кой пита Вас, другарко? Нещо сте се объркАла...
Щом завършвате с въпросителен, значи е въпрос към читателите ви.
Въпросителната, другарко, е знак, който показва, че изречението е въпрос. Има всякакви въпроси, аз като философ много обичам да задавам въпроси. Затова, ако сте забелязала, почти всички заглавия са с въпросителен знак. Кого питам не е от значение, важното е, че въпросът си стои за решаване. Понякога отговорът се вижда с очи: коя книга чета, а книгата е снимана. Забелязвам, другарко, че моят любим начин за озаглавяване нещо Ви изнервя. Знаете ли какво говори и показва това? Знаете ли що за хора са ония, които ве обичат въпросите?
Публикуване на коментар