Представена публикация

За всички, които се интересуват от моите коментари, беседи и от дискусиите, в които участвам!

Съобщавам, че всеки, който иска да следи моите всекидневни коментари и анализи, може да го прави като посещава редовно моята страница във фе...

понеделник, 21 ноември 2022 г.

Темата на моя доклад на научната конференция в Киев е: Може ли да бъде излекувано путиноидно зомби (жив мъртвец)?

За научната конференцияп в Киев на тема

PHILOSOPHY OF RELIGION AND MEDICINE IN THE POST-SECULAR AGE 

изпратих следните тезиси към моя доклад:

Путинизм как психопатология:

можно ли вылечить путиноидное зомби (живого мертвеца)?

 

Автор: Ангел Грънчаров, Болгария

 

            Этот вопрос меня волнует очень – и часто я над ним размышляю.

На первый взгляд это, конечно, невозможно. Путинизм – путинския пропаганда, основанная на лжи, на мерзского вранья! – так искалечивает душу и так серьезно отравляет сознания, что вылечить его, кажется, совершенно невозможно. Потому что такое путинизм и порождаемая им путиноидност души? Это, конечно, вопыющая бездуховность, преклонение перед „богом” деньги (и лжи), аморальность, вульгарный материализм, воинственое неверие в Бога, иначе говоря, мерзский нигилизм, потресающая безчеловечност, преступление (кража, воровство!), беспредельное стремление к обогащению нечестныйм путем, посредством, как уже сказал, кражи, вранья, мошеничества.

Путинизм, исходя из вышесказанного, является бесовщиной или, другим словом сказанное – сатанизм, преклонение Дьяволу, Антихристу. Путиноид – злое существо, которое, так как нарушает все нормы и принципы ЧЕЛОВЕЧЕСКОЙ ЖИЗНИ, хочет отомстит всем людям, которые хотят жить нормально, по человечески, иначе говоря – свободно. Потому и путинцы ненавидят Украину и украинцам всей своей души: это потому что они тем самым ненавидят и жизнь, и свободу (ядро жизни для человека!) и саму человечнось, иначе говоря – все чисто человеческое, духовное, доброе, нормальное, одухотворенное, благородное, одним словом сказано – ненавидят все християнское.

Да, ненавидят самого Христа, нашего Спасителя – не надо верить их лжи, что они „православные”, кагебисткое „православие” не имеет ничего общего не только православием, но и самим християнством. И также не имеет ничего общего самой духовности, я уже сказал, что его антидуховный потенциал обозначает его слишком мерзского материализма. Вот, и теперь изходя из сказанного, что можно ответить на главный мой въпрос:

Можно ли вылечить путиноидное зомби (живого мертвеца)?

Другими словами то же само можно сказать и так:

Можно ли очеловечить несчастливого путиноидного существа?

Когда говорю этого я себе представляю не только отвратительные физиономии путинских пропагандистов (Соловьева, Скабеева и вся остальная гнусная и злобная, садистично мерзская сволочь!), но и представляю лицо Никиты Михалкова, этого человека когда то я считал человеком, даже незаурядным человеком, но он разчеловечился – и вот теперь все мы можем увидеть его трагедю, его падения, его пошлости путинского пропагандиста. Как можно повлият такого образцового путинского зомби – или живого мертвеца? Он для меня именно такое страшное существо. Несмотрая на то, что он артист и ведет себя как „аристократа”, что уже, можно сказать, само по себе уже невиданное свинство. Никакой духовности не может иметь у таких. Как и ничего философского не может иметь у другого такого „персонажа” (как трудно использовать это слово когта личности у путиноида всущности нет и не может быть?!), я имею ввиду сатаниста Александра Дугина.

Прочее, у нас тоже есть такие „лица”, я их называю медийными мерзавцами. Не буду упоминать их имена, потому что они ничего не говорят не только украинцам, но и русским. Я ими однако много раз и теперь, можно сказать постоянно в своей жизни, воевал и воюю и теперь. Раньше они были просто коммуноидами, теперь стали путиноидами. Это, всущности, одно и то же. Полная деградация человека и самой человечности – и страшный триумф безчеловечности. Потому что ложь убивает более жестоко и еффективно чем пули – и бомбы. Ложь умертвяет души, вот и потому путинисты и коммуноиды – „живые” мертвецы.

Что живого можно иметь у бездуховного существа, если по определению человек – это дух. Коммуноид и путиноид ненавидят как жизнь, так и свободу, а прежде всего дух, все духовное. Потому что дух – это всющности не что иное как свобода и жизнь. Человек является человеком когда любит свободу – и живет полноценно, иначе сказано – живет всем своим потенциалом, всем своим духом. Любовь – это именно духовная сила, которая придает пафос нашей жизни как духовных существ. А путинисты знают только одно: злоба, ненависть, мерзости разных, враждебность, бесовщина.

Ну, как мне теперь ответить на свой вопрос? Можно ли сделать так, чтобы путиноид-коммуноид (Валерия Новодворская, храни, Господи, ее так правдолюбивую душу, называла их „совками”!) благодаря нашим усилиям пережил бы, так сказать, такой духовный переворот к добру, к человечности, чтобы в конце концом стал снова человеком, т.е. живым существом, любящим и жизнь, и свободу, и человека, и ближнего, и Бога в конечном счете, потому что именно Бог – источник всего духовного и человеческого (как наш идеал!)?

Во-первых надо помочь путиноиду увидеть, созреть всю правду о своем мерзском и отвратительном идоле, я имею ввиду кагебисткого таваришч-императора Путина – или, лучше сказано: Путлера. Конечно, путиноид так извращен, что он им любуется, богоговеет перед ним, а надо созреть что он, Путлер, просто слишком смешной – и слишком жалкий; кроме того и он и извращенец, и убийца, он просто не человек, а дьявол. Можно ли сделать этого разговорами, при этом предельно человечными, честными, можно ли убедить свовами, что это больной маньяк, параноик, бескрупульный вор и так далее?

Можно, но когда Путин уже не на своем кровавом троне, а когда уже у него нет власти, ореол власти поддерживает его лживую „харизму”. Или когда он уже в гробу, тогда все путиноиды будут очень много плакать – и можеть быть только тогда освободятся теми узами, которые душать их человечности? Но... может ли коммуноид-путиноид плакать, вообще у него есть ли сердце, есль ли чувств и чувствительность? Есть ли у него совести? Если он радуется когда читает, что путинские войска в Украине убивают дети и старики: разве такое извращенное существо вообще имеет душу?

Боже, какая тема?! Теперь понимаю, что это, кажется, безнадеждное начинание: освобождать душу путиноидного зомби, путиноидного живого мертвеца от цепи, от кандалы лжи, безчеловечности, бедуховности, безбожья и так далее, а у него, представляете, вообще нет душу?! Если нет душу – что тогда у него вообще есть? Когда нет душу, нет и ума, нет и совести, нет и чувств, нет и любви, а есть только ненависть, злобы, мерзости разные...

А может быть будущее у путиноида будет легче – и проще? Нет власти, нет возможности красть и воровать, нет уже основания лгать! Значить лечить путиноидов можно только хирургическим ножом: отнять им власть и только тогда наступает конец, их путинщина исчезает тогда яко дым?! Значить надо просто гражданское общество в России (есть такое у них, у русских – а и у нас, в Болгарии?!) обрело такую силу чтобы отнять власть у кагебисткой мафии, которая по существу и есть путинщина – и путиноидность?!

Кажется так и должно быть. Такая еффективная терапия надо к ним приложить, думается мне.

Конечно буду думать и впереди над этим вопросом. Но теперь останавливаюсь здесь. Тема большая и трудная. Спасибо за внимание!


Освен това смятам, че нашият "Картаген" - масовото българско безразличие спрямо истината и свободата! - е крайно време да бъде разрушен...






Търсете по книжарниците книгата на философа Ангел Грънчаров ЕРОТИКА И СВОБОДА (с подзаглавие Практическа психология на пола, секса и любовта), 8.00 лв., изд. ИЗТОК-ЗАПАД, 2007 г., разм. 20/14 см., мека подвързия, ISBN 978-954-321-332-0, 168 стр. Една книга, създадена с цел да облекчи разбирането от младите хора на най-значими за живота проблеми, по които сме длъжни да имаме цялата достижима яснота. Всеки трябва да достигне до своята лична истина, без която трудно се живее, без която животът ни се превръща в абсурд. Книгата ЕРОТИКА И СВОБОДА е написана за тия, които живеят с духа на новото, на завърналия се при себе си човешки живот и на свободата. 

12 коментара:

Анонимен каза...

Защо ти е да променяш "лекуваш " тези хора? Защо ти е да се занимаваш с тях на първо място?

Ангел Грънчаров каза...

Защото съм хуманист, таваришч. Щото човешко е да се помага да изпадналите в беда. Щото те страдат от заблудите си, от извратеността си. Както и ти страдаш. И защото са поели по път, който води до престъпления: кражби, дори убийства. Затова. На ближния трябва да помагаме ако сме човеци.

Ангел Грънчаров каза...

Пък и съм философ и такава ми е работата. Просто си върша работата. Като философ трябва да помагам на хората да се освобождават от тиранията на лъжата и на заблудите. Това правим ний, философите.

Анонимен каза...

Ти си насилника в случая. Искаш да променяш хората против волята им. Не те са дошли при теб с молба а ти им скачаш с обвинения и желание да ги променяш.

Ангел Грънчаров каза...

Трябва ли да искаме разрешение да помагаме - и да бъдем човеци, таваришч? Я си помисли малко? Пак явно не си зацепил. Да помагаме и да сме човеци не се налага да се иска разрешение. Пък и болният е в такова тежко състояние, че не може да даде позволение. Той е зомби. Той е все едно без душа. Как да искаме разрешение в такъв случай, помисли? Лекарите искат ли разрешение на намиращите се в безсъзнание пациенти - когато започват да ги спасяват? Помисли още малко, може пък и да зацепиш...

Анонимен каза...

Предците ти така са вкарвали в психушки и лагери хора с обяснението че им помагат. Ти си дефиницията за насилника.

Ангел Грънчаров каза...

Твоите предци може да са правили това, таваришч, но не и моите. Те пък и аз сега сме тия, които вие, комуноидите, гоните и убивате. С мен да наричаш насилник е твърде нагла и тъпа проекция. Но е и ценно самопризнание. Ще те излекувам аз теб май, а?

Анонимен каза...

Типичен демократ - когато види някой различен побеснява и се опитва да го променя. Умираш за свят в който всички са като клонинги един на друг.

Ангел Грънчаров каза...

Таваришч тъпчо, ти си комуноидът, ти побесняваш, ти си дошъл в блога ми и се напъваш да ме променяш, не аз, мисли малко де! :-) А аз се забавлявам на злобата и скудоумието ти...

Ангел Грънчаров каза...

Ний, демократите, обичаме различията и ги насърчаваме. И демокрация не знаеш що е
Главата ти е съвсем объркана. Но учи при мен, може пък да почнеш да вдяваш...

Анонимен каза...

Гладният качамак Грънчаров, носител на Его Грачаро Гранде, пак е изсипал една доза помия, но този път на руски език - личи си, че добре го е усвоил в онзи ПУЦ за колхозници, в който са го пратили да учи край Курск. Редно е да се отбележи, че там Грънчаров е специализирал "марксизъм-ленинизъм" и е изпратен там изцяло по казионни съображения, защото дядо му Владимир Грънчаров от Долна баня е бил "активен борец против фашизма и капитализма", а самият Ангел Грънчаров като верен сътрудник на милицията и благонадежден родово е бил изпратен в СССР. Но е показал способности само за ПУЦ-а край Курск, за друго нещо - не, затова там. Посредствен човек, който цял живот е бил натегач по политическа линия.

Друго нещо - днес имаше развитие по сигнала до БАБХ и инспектори са обиколили блока на Грънчаров в "Тракия" и са открили десет (10!) котешки кожи от одрани котки. След това по свидетелски показания от съседи на Грънчаров са добили информация, че той се е хвалил, че използва котките на баба Марийка от нейните улични котешки ферми, за да добива прясно котешко месо, което замразява в найлонови торби във фризера, а след това готви. Даже е споделял рецепти, които включват:

- Качамак с котешки пръжки и сирене
- Гювеч с картофи, яйце, чушки и котешко месо
- Пица от качамак с доматено пюре, гъби от консерва и кълцано котешко
- Котешка супа с картофи, лук и морков
- Блюдо "Ала Сократ" - тип мешана скара от котешки кебапчета, кюфтета и стек

Всичко това е част от философската диета на Ангел Грънчаров, който даже е получил оферта да започне да води предаване по ПоТВ, което да е кулинарно и да се казва "Котките" като едноименния мюзикъл. Единственото му условие обаче било Георги Пашев да се покае публично, да се съблече гол пред РУО-Пловдив и да вика на цяло гърло, че е влюбен в Антоанета Пакова. Едва тогава Грънчаров, известен още като Грачаро и Грънчо Доноса, щял да започне да води кулинарно предаване по ПоТВ.

Всичко това имаме от достоверни източници, които много добре знаят какво месо яде Грънчаров, когато изхарчи парите от пенсията на баба Марийка, които всеки месец прибира от нея като я лъже. Лъже я за две неща:

- Че това са пари, които са необходими за адвокатски хонорари, за да бъде съден съседа от долния етаж, който е отрязал тръбата, и да бъде накаран да възстанови водоснабдяването.

- Че това са пари, необходими за дело за възстановяването на електрозахранването в апартамента, а делата се водят срещу Енергото в Пловдив

- Грънчаров кара баба Марийка да му плаща за водата, която ѝ носи в тубите, за да може тя да си полива тоалетната чиния, като ѝ обяснява, че това е специална и философска вода, по три лева литъра, защото е от специален извор, където някога са се къпали последователно Сократ, Аристотел и Хегел.

Това се случва с парите на бабичката, които иначе Грънчаров харчи за собствено удоволствие - включително по казина и игрални зали в Пловдив и при една циганска проститутка, с която реално той не прави секс заради импотентност, но смуче течен качамак от гърдите ѝ, които намазва. Качамакът задължително се прави с котешка мазнина.

Ангел Грънчаров каза...

Ако не сте срещали злобен (то пък нима има добри комуноиди?!), тъп и луд комуноид, ето, запознайте се с него! :-) Великолепни идиотщини е родило бонтогто му съзнание, нали така?! Урод от класа - и велик мерзавец! Бравос, тъпчо, дерзай! Ха сега да видим таваришч Георгий Бояджиевич как ще го допълни! :-)