ВАЖНО!

Най-важното, моля, обърни внимание!

▼  Моята страница във фейсбук ▼  Н ОВА КНИГА: Оглупяването: как да спрем малоумието за да се спасим от безумието? ▼  ЛИЧНОСТНОТО ФИЛОСОФСТВА...

понеделник, 13 септември 2021 г.

Кой ни е виновен - и кой е отговорен! - какъв живот живеем: ние самите - или другите?


Георги Пашевъ: Все от нещо трябва да се вълнуваме в нашия тъп животец. 

Ангел Грънчаров: Георги Пашевъ Животът ни е такъв, какъвто си го направим сами... 

Nedelin Boyadjiev: Ангел Грънчаров, или такъв, какъвто ни го направят околните. Кой беше казал, че "адът, това са другите хора"? 

Ангел Грънчаров: Nedelin Boyadjiev Френският философ Жан-Пол Сартр е казал "Адът - това са другите!". И е прав. Нищо че е бил комунист по едно време. Принципно не съм съгласен, че трябва да се самооправдаваме, че другите ни били виновни за това какъв ни е животът. Винаги има начини да не се поддадеш на тиранията на другите, на техния брутален натиск. Като се бориш, примерно. И като си пазиш достойнството.

Ангел ГрънчаровNedelin Boyadjiev Приканвам ви, господа, на дискусия по въпроса: Кой ни е виновен - и кой е отговорен! - какъв живот живеем: ние самите - или другите? Заповядайте! Чакам вашите меродавни и единствено-правилни мнения по поставения казус. 
🙂

Освен това смятам, че нашият "Картаген" - масовото българско безразличие спрямо истината и свободата! - е крайно време да бъде разрушен...






Търсете по книжарниците забележителната книга на философа Ангел Грънчаров ИЗВОРИТЕ НА ЖИВОТА: вечното в класическата и модерната философия, изд. ИЗТОК-ЗАПАД, февр. 2009 г., 520 стр. Книгата ИЗВОРИТЕ НА ЖИВОТА, външно погледнато, е систематичен курс по философия, в който обаче твърде експресивно се тълкуват и вечните въпроси, вълнуващи човешките същества на тази земя. Подобна форма, именно курс лекции по философия, осигурява на автора така потребната живост, непосредственост и свобода в общуването със съзнанието на читателя. През цялото време той се стреми да бъде близо и да не изневерява на ония неизбежни сърдечни трепети, благодарение на които човекът става човек – и личност, разбира се. Опитва се да приобщава съзнанието на читателя към така вълнуващата мисловност на непреходното, която именно е истинското богатство на човека.

Няма коментари: