Представена публикация

За всички, които се интересуват от моите коментари, беседи и от дискусиите, в които участвам!

Съобщавам, че всеки, който иска да следи моите всекидневни коментари и анализи, може да го прави като посещава редовно моята страница във фе...

понеделник, 1 ноември 2021 г.

Имаме ли право в името на "пълната законност" да поругаем човечността - и на това основание да оставим 89-год. баба Марийка да умре от студ на тротоара?

Заместник-Кметът Титюков е откликнал по казуса "баба Марийка", която след изгонването й от Дома за стари хора отново спи на тротоара... Проблемът обаче е, че тя вече категорично не желае да живее в социални институции, а без нейното съгласие там не може да бъде настанена. В този омагьосан кръг, тъй изгоден за властващите, се върти казусът около 89-годишната баба Марийка вече месеци наред (понеже ние сме страна на пълната законност и затова, предполагам, баба Марийка трябва да умре от студ на улицата, с оглед у нас да възтържествува упоменатата пълна законност!). И тъй, чакаме баба Марийка да умре от студ, от пневмония, а пък тъй приказната страна Мутроландска България да се прочуе в целия свят като страна на пълната законност, в името на която сме оставили да умре една 89-годишна бунтарски настроена (свободолюбива!), но за сметка на това, както се полага, многострадална бабичка!

ДОБАВКА:

Какъв ли нов урок ни е подготвил Този, който чрез случая на баба Марийка ни изпитва - за да разбере човеци ли сме, що сме?

Освен това смятам, че нашият "Картаген" - масовото българско безразличие спрямо истината и свободата! - е крайно време да бъде разрушен...




Търсете по книжарниците забележителната книга на философа Ангел Грънчаров Преследване на времето: Изкуството на свободатаизд. A & G, 2003 г., разм. 21,5 / 14,5 см, мека подвързия, ISBN 954-8945-88-6, 280 стр, 8.00 лв... Книгата говори за "нещо", което е близко на всеки един от нас: времето. Тя се опитва да ни насочи към чисто човешкото в него, към неговата ценност за човека. Това, че времето не ни е чуждо и ни изглежда "добре познато", съвсем не означава, че го разбираме. Нашето предварително познание за времето не навлиза в неговите дълбини, а само докосва повърхността, най-бледата му външност. Съзнанието за време го приема за факт, с който трябва да се "съобразяваме", но не отива по-нататък и не се задълбочава в неговата тайна. Когато обаче ни запитат А що е време? почти нищо не можем да кажем: мълчанието е нашият отговор. Тази необичайна и изненадващо понятна философска книга "поглежда" в скритото "зад" мълчанието ни - за времетоживотасвободата.

Няма коментари: